Artykuły do tagu: Upał

Sprawdzamy, jak piotrkowianie spędzają weekend. Mieszkańcy Piotrkowa spędzają sobotę nad wodą. Tłumy na kąpielisku Słoneczko. Jaka pogoda w sobotę i w niedzielę?
Wielu mieszkańców naszego regionu spędza sobotę na popularnym kąpielisku Słoneczko. Piotrkowianie korzystając z pięknej pogody, licznie przybyli na teren kąpieliska, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i schłodzić się w jeziorze Bugaj.
26.06.2024 09:05
Czeka nas fala upałów
IMGW wydało ostrzeżenia o upałach. Do piątku termometry mogą pokazywać maksymalnie nawet 30°C. W niedziele synoptycy zapowiadają temperaturę w Piotrkowie na 32°C. Na upały narażeni są szczególnie seniorzy, dzieci, osoby chore oraz kobiety w ciąży. Pamiętajcie o unikaniu pełnego słońca i odpowiednim nawodnieniu.
To była magiczna noc nad Pilicą
Obchody tegorocznej nocy świętojańskiej (20.06.2024) zorganizowano obok sulejowskiej „Stacji Polana” i podobnie jak w ubiegłym roku w tym miejscu bawili się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy gminy Sulejów.
Jak radzić sobie z upałami?
Synoptycy prognozują, że w weekend będzie nam towarzyszyć upalna pogoda. Kreski na termometrze przekroczą ponad 30 stopni Celsjusza. Ważne jest to, aby w tym czasie odpowiednio chronić siebie, jak i naszych bliskich.
Brudna woda nie odstrasza. Tłumy na Słoneczku
Upalny weekend skłaniał do szukania ochłody nad wodą. Na piotrkowskim kąpielisku obowiązuje jednak zakaz kąpieli. Powodem jest zła jakość wody. Mimo to, chętnych do kąpieli nie brakowało.
W upały pamiętajmy o bezpieczeństwie
Zgodnie z prognozami synoptyków nad Polskę nadeszła fala upałów. Przez dwa dni prognozowana jest temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza. W te dni szczególnie pamiętajmy o bezpieczeństwie, zarówno swoim, jak i naszych "braci mniejszych".
Kurtyny wodne jednak stanęły
Upalne dni nadal dają nam się we znaki. W czasie wyjątkowo wysokich temperatur powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo, a jeśli to możliwe nie wychodzić na słońce między 10.00 a 16.00. Jeśli już musimy załatwić w tym czasie jakąś sprawę, możemy ochłodzić się przy pomocy kurtyn wodnych, które stanęły w dwóch miejscach w Piotrkowie Trybunalskim.
Pogoda na weekend - czy odpoczniemy od upałów?
Wysokie temperatury dały nam się mocno we znaki. Czy odpoczniemy od upałów w czasie weekendu? O tym w prognozie pogody przygotowanej przez Łowców Burz Łódzkie.
Kurtyny wodne pojawią się w Piotrkowie?
Do Polski zbliża się fala upałów. W okresie występowania wysokich temperatur na ulicach wielu miast pojawiają się kurtyny wodne, które dają nieco wytchnienia w upalne dni. Czy tak będzie też w Piotrkowie?
W upalny dzień zostawił psa w zamkniętym aucie
Mimo, że od lat nagłaśniany jest problem pozostawiania dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, są tacy, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie w takiej pułapce. Taka sytuacja miała miejsce na parkingu przy ul. Sierakowskiego w Radomsku, gdzie właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat