Kurtyny wodne jednak stanęły

Piątek, 22 lipca 20229
Upalne dni nadal dają nam się we znaki. W czasie wyjątkowo wysokich temperatur powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo, a jeśli to możliwe nie wychodzić na słońce między 10.00 a 16.00. Jeśli już musimy załatwić w tym czasie jakąś sprawę, możemy ochłodzić się przy pomocy kurtyn wodnych, które stanęły w dwóch miejscach w Piotrkowie Trybunalskim.
fot.: K. Rudzki fot.: K. Rudzki

Już kilka dni temu, gdy temperatury powietrza w regionie były już wyższe od komfortowych, pytaliśmy czy kurtyny zostaną w Piotrkowie ustawione. Wówczas Michał Rżanek, prezes spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja zapowiadał, że nie ma takich planów, z wyjątkiem niektórych zorganizowanych imprez.

 

Ekstremalne upały wciąż się jednak utrzymują, a to sprawia, że decyzja przedstawicieli spółki uległa zmianie. Dzięki temu w parku św. Jana Pawła II oraz przy wieży ciśnień można schłodzić się, korzystając z delikatnej, wodnej mgiełki. 

 

 

Pamiętajmy, by w czasie gorących dni pić więcej wody - nawet 3 litry dziennie. Unikajmy też szczególnie nasłonecznionych miejsc oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Urzędnicy tradycyjnie przypominają też, że obowiązuje zakaz kąpieli w miejskich fontannach. Złamanie takiego zakazu grozi nie tylko karą, ale także konsekwencjami zdrowotnymi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rdzenny EP ~Rdzenny EP (Gość)22.07.2022 11:00

Najpierw betonują miasto i wycinają drzewa, a później stawiają kurtyny wodne, bo za gorąco. Koszty? Spokojnie, wszystko nam wliczą na rachunku w cenę m3 wody (która i tak jest jedną z najdroższych w regionie). Brawo władze. Z niecierpliwością czekam na wybory.

103


go?ć_art ~go?ć_art (Gość)23.07.2022 11:24

Przydadzą się bezdomnym.

21


Pytam ~Pytam (Gość)22.07.2022 16:59

A nowo nasadzonych drzew nie ma kto i czym podlać. Wkrótce uschną i pieniądze w błoto. Na skwerze przy Zamku usychaja 4. Ile jeszcze jest takich miejsc?

70


Grz ~Grz (Gość)22.07.2022 14:09

Wystarczyłoby mniej betonu i więcej drzew. W taką pogodę beton grzeje, jak kaloryfer a grupa drzew daje i chłód i powietrze.

100


Przemo z Moszczenicy ~Przemo z Moszczenicy (Gość)22.07.2022 11:12

Wolę zabrać kilo pęczaka i łowić ryby na słoneczku

21


AASSSAAAASSS ~AASSSAAAASSS (Gość)22.07.2022 12:50

Niedługo będziemy stać z wiadrami wody pod takim darmowym źródełkiem. Wszystko dzięki PISowcom i POowcom.

51


stefan ~stefan (Gość)22.07.2022 12:27

no super ze chociaz na druga fale upałów ktos sie tam obudził z łaski swojej
lepiej późno niz wcale

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat