We wtorek upływa czas na potwierdzenie przez absolwentów szkół podstawowych woli przyjęcia do szkoły średniej, do której się zakwalifikowali. Aby to zrobić muszą w szkole złożyć oryginały świadectwa szkolnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Mniej niż 40% przystępujących w tym roku do egzaminu w szkołach powiatu piotrkowskiego zdało maturę. Ten – delikatnie mówiąc – niezadowalający wynik komentuje wicestarosta powiatu Dariusz Magacz.
Funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Poddębic uczestniczyli w czwartek (6 sierpnia) w szkoleniu, które miało poprawić ich umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Manewry zorganizowano w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim.
Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Dodał, że w szkołach będę obowiązywać wytyczne sanitarne.
W piątek 31 lipca ogłoszono wyniki egzaminów ósmoklasistów. Średnie wyniki w kraju z poszczególnych przedmiotów to: język polski 59%, matematyka 46%, język angielski 54%, język niemiecki 45%. Jak poszło uczniom z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego?
Od lutego na terenie gminy Wola Krzysztoporska trwały szkolenia 15 młodych mężczyzn zainteresowanych uzyskaniem sprawności strażaka ratownika. Szkolenie zakończyło się 26 lipca egzaminem.
Piotrcovia musi zapłacić 60 tysięcy złotych byłemu trenerowi, z kosztami sądowymi i komorniczymi to ponad 83 tysiące. Konto zostało już zajęte. - Może to nie być ostatni "trup", który wypada z szafy - powiedział we wtorkowym programie O TYM SIĘ MÓWI w Radiu Strefa FM Marek Ostrowski, prezes Piotrcovii. I zapowiada likwidację stowarzyszenia, które zalega z płatnościami wobec Michała Pastuszki. Obecnie klub prowadzi działalność jako spółka z o.o., zgodnie z wymogami PGNiG Superligi Kobiet, wcześniej jednak przez wiele lat funkcjonował jako stowarzyszenie MKS Piotrcovia. I to właśnie ten ostatni podmiot musi zapłacić za niefrasobliwość poprzedniego zarządu.
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia dot. realizacji programu mleko oraz owoce i warzywa w roku szkolnym 2020/2021. W programie może uczestniczyć ok. 1,7 mln dzieci ze szkół podstawowych.
Trwają prace wykończeniowe w Przedszkolu Samorządowym w Wolborzu. To jedna z największych tegorocznych inwestycji w tej gminie. Budynek pomieści 150 dzieci.
Wprowadzenie strefy płatnego parkowania na parkingu wzdłuż Urzędu Miasta i Komendy Miejskiej Policji ma wymusić rotację pojazdów i ułatwić zaparkowanie na ul. Szkolnej. Rozwiązanie wejdzie w życie od nowego roku.