W spór piotrkowskiego urzędu miasta z kupcami z ul. Targowej na prośbę Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego włączyła się Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców. Wystosowała ona pismo do prezydenta miasta i radnych, w którym zarzuca, że targowisko przeszkadza mieszkańcom, szpeci okolicę oraz stanowi zagrożenie zdrowotne i sanitarne. Pada jednocześnie sugestia, że dużo lepszym punktem jest targowisko przy Dmowskiego, gdzie miałaby nawet powstać specjalna hala. Z zarzutami nie zgadzają się kupcy z Targowej, którzy odnieśli się do pisma podczas specjalnej konferencji.
Czy mieszkańcy Piotrkowa zapłacą więcej za śmieci? Nie wykluczone, że tak. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.
Na ulicy Staszica w Piotrkowie rozpoczęła się budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Wprowadzono tam tymczasową organizację ruchu, a droga została zamknięta. Jedynie mieszkańcy mogą dojechać do swoich posesji.
W piątkowe popołudnie przedstawiciele osób handlujących na targowisku miejskim przy Hali Targowej przyszli do urzędu miasta, aby złożyć list otwarty do prezydenta Piotrkowa dotyczący przyszłości handlu w tym rejonie.
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego przy ul. Piotra Skargi, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba podpisał z przedstawicielami trzech piotrkowskich organizacji pozarządowych umowy na wsparcie ich inicjatyw. Do organizacji trafi łącznie ponad 60 tys. złotych na realizacje zadań społeczno - kulturalnych.
17 sierpnia 2020 r. mieszkańcy nie będą mogli skorzystać z usług Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
600 narkotestów zakupili przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim dla piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji. Testy posłużą do badania podejrzanych substancji.
Spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa odbyło się w poniedziałek w Moszczenicy. To reakcja na postrzelenie mężczyzny w okolicy tamtejszego cmentarza.
Według danych za czerwiec tego roku, w Piotrkowie pozostaje bez pracy 3849 osób, czyli o 60 więcej niż w maju. Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy, bezrobocie wzrosło także na terenie powiatu piotrkowskiego.
W historii Polski od roku 1922 było 16 prezydentów, jako 17 można doliczyć Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego, który pełnił obowiązki przez zaledwie 5 dni, jako pierwszy Prezydent RP na uchodźstwie. W wyniku różnych tragicznych zdarzeń urząd ten tymczasowo sprawowały 4 inne osoby. Mieliśmy trzech prezydentów II RP, prezydenta PRL, kilku pełniących obowiązki na emigracji oraz sześciu nam współczesnych, po roku 1989. Przyjrzyjmy się bliżej historii tego urzędu w Polsce oraz temu kto nosił zaszczytne miano „pierwszego obywatela”.