Bełchatów na przestrzeni dziesięcioleci dał nam energię elektryczną i zatrudnienie. W zamian odebrał zdrowie, zniszczył klimat i rolnictwo. Za pięć lat wydobycie węgla zostanie ograniczone z 34,8 mln ton (2020 r.) do 8,4 mln ton (2030 r.). To koniec Bełchatowa jaki znamy.
Jak aktualnie wygląda kwestia ofert pracy w powiecie piotrkowskim? Co z bezrobociem i na jakie wsparcie mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia? - na te pytania odpowiedziała Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.
Bezrobocie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zaczyna spadać. Tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Bezrobocie w Piotrkowie Trybunalskim utrzymuje się na podobnym poziomie co w kraju. Nieco gorzej pod tym względem wygląda sytuacja w powiecie piotrkowskim. Przyszłość nie jawi się jednak w "różowych barwach". Między innymi te tematy zostały poruszone podczas porannej rozmowy w radiu Strefa FM, którego gościem była dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
UMWŁ ogłosił konkurs, który dotyczy wdrażania na terenie całego regionu programów typu outplacement. Nabór wniosków konkursowych rozpocznie się 10 listopada 2021 roku, a zakończy tydzień później – 18 listopada.
Polska ma nie tylko najniższy poziom bezrobocia w UE, ale też najmniejszy wzrost bezrobocia rok do roku wynoszący 0,1 pkt proc. - powiedział PAP wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak komentując dane Eurostatu. Wskazał, że zawdzięczamy to m.in. strukturze naszej gospodarki.
Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2021 r. 6,6 proc., to o 0,1 pkt proc. więcej niż w styczniu - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Rok do roku wzrost wyniósł 1,1 pkt proc.
O ponad 500 bezrobotnych więcej w styczniu 2021 roku zarejestrował Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
38 proc. osób zatrudnionych bezpośrednio w hotelarstwie straciło pracę w tym roku - wynika z badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Według Izby, bez pilnego rządowego wsparcia kolejne 16 proc. miejsc pracy może zniknąć jeszcze przed nowym rokiem - co oznacza nawet 110 tys. osób bez pracy.
Bezrobocie w naszym regionie rośnie. - Ten rok jest odmienny i dużo gorszy od lat ubiegłych - twierdzi Dorota Cudzich dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.