Artykuły do tagu: Kanalizacja

Zamkną fragment ulicy Żwirki. Będzie rozbudowa kanalizacji
W najbliższy czwartek (20 czerwca) rozpoczyna się modernizacja kanalizacji sanitarnej w ulicy Żwirki w Piotrkowie. W celu przeprowadzenia prac konieczne jest zamknięcie dla ruchu fragmentu tej drogi.
Na nic kosztowny remont. “Ryneczek” dalej będzie zalewany?
W poniedziałek, 6 lipca 2020 roku, chwilę po godz. 15, kierowcy znów mogli wjechać na remontowany od jesieni fragment ul. Wojska Polskiego, w tym rondo na “Ryneczku”. Pierwsi z nich otrzymali od prezydenta Krzysztofa Chojniaka prezenty. Mało kto zdawał sobie sprawę, że wykonano tylko jeden z wielu etapów potężnej inwestycji.
27.04.2024 06:49
Uwaga! Nie będzie wody
Przedstawiciele przedsiębiorstwa Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja poinformowali, że w związku z pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody "Szczekanica", w nocy z poniedziałku na wtorek (29-30.04.2024) część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego pozostanie bez wody.
Awaria kanalizacji przy Batorego. Przyczyną... korzenie drzew
Od dłuższego czasu mieszkańcy bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie skarżyli się na zalewane piwnice. Okazało się, że przyczyną awarii sieci kanalizacyjnej były korzenie drzew, które rozrastając się, uszkodziły kanalizację.
To największa inwestycja od lat
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Czarnocin obejmuje 8 miejscowości. Aby w przyszłości była możliwość wybudowania kolejnych odcinków kanalizacji, niezbędne było podjęcie działań polegających na przebudowie i modernizacji jedynej w gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie z uwagi na wysoki stopień zużycia instalacji oraz przyrostu podłączanych gospodarstw, pracuje w górnych granicach mocy operacyjnej.
8 milionów na nową kanalizację
Aż 8 mln zł ma wynieść dofinansowanie do dwóch kolejnych projektów kanalizacyjnych, jakie będą realizowane na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Chodzi o odcinki: Gomulin – Gomulin Kolonia i Gomulin Kolonia – Majków Duży. Dofinansowanie przyznano w ramach 8 edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Powstanie nie tylko kanalizacja, ale także droga
W gminie Wola Krzysztoporska szykuje się długo wyczekiwana inwestycja. W Urzędzie Gminy rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową drogi w miejscowości Oprzężów.
28.06.2023 08:18
Woda na
Uwaga kierowcy i piesi, w środę (28.06.2023) rano doszło do awarii wodociągowej na ul. Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim.
Powstaje nowa kanalizacja
Blisko 3-kilometrowy odcinek kanalizacji sanitarnej powstaje na ul. Mazowieckiej w Piotrkowie. Inwestycja realizowana jest również na części ul. Zalesickiej, Łużyckiej i Podhalańskiej.
08.12.2022 09:31
Witosa z nowym asfaltem
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicach Życzliwej i Witosa - informują piotrkowscy urzędnicy. Jednym z etapów było niedawne wykonanie asfaltowej nawierzchni na tej dotychczasowej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat