W Urzędzie Miasta otwarto oferty w przetargu na rewaloryzację zabytkowego parku Belzackiego. Gotowość do przeprowadzenia prac zgłosiło sześć przedsiębiorstw. Pięć z nich zmieściło się w kwocie, którą miasto zaplanowało na inwestycję. Teraz nastąpi analiza ofert i wybór tej najkorzystniejszej.
Ludzie od wieków mieli potrzebę głoszenia innym swoich idei i przesłań na różnorodne sposoby. Jednym z rozwiązań, które są z nami od wielu wieków i spełniają taką rolę, są różnego rodzaju flagi. Widząc określone kolory, ułożone w odpowiedni sposób, mogliśmy szybko i dokładnie określić, z kim mamy do czynienia. Flagi z czasem zaczęły przybierać różne formy oraz kształty. Także ich przesłanie uległo rozszerzeniu - obecnie nie są to jedynie flagi narodowe, ale często mają one charakter reklamowy. Jedno się nie zmieniło, aby były dobrze widoczne muszą być wciągnięte na maszt.
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Wolborza spotkał się z dyrektorami samorządowych placówek oświatowych.
Praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym, a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo - napisał w liście do nauczycieli szef MEN Dariusz Piontkowski.
Uniejów na terenie powiatu poddębickiego był w tym roku miejscem, gdzie odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Święto plonów zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a jego gospodarzem był marszałek Grzegorz Schreiber.
Grupa Balonowe Animacje, pod artystycznym przywództwem Pawła Robaszka, zakończyła w mediatece przestrzenną instalację na motywach „Balladyny”. To pierwszy akord Narodowego Czytania 2020 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Ile wody potrzeba do wyprodukowania jednego burgera? 2300 litrów! Dokładnie tyle mieści się w 150 wiadrach, które ustawili wolontariusze Fundacji Viva w parku Jana Pawła II w Piotrkowie, gdzie w czwartkowe popołudnie odbyła się uliczna akcja.
Viva! Akcja dla zwierząt - Piotrków Trybunalski zaprasza do udziału w ulicznej akcji w czwartek 20 sierpnia o 17.30 w parku Jana Pawła II. Aktywiści będą uświadamiać, jakie koszty ponosi środowisko z powodu produkcji mięsa. Będą też zachęcać do przejścia na dietę roślinną.
Komu przeszkadzają osoby ze środowiska LGBT? Dlaczego na niektórych tęcza działa niczym płachta na byka? No i czemu zdarzają się prowokacje inspirowane przez jednych (LGBT) lub drugich (narodowców)? Na te i inne pytania odpowiadali słuchacze w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna otrzyma łącznie 0,5 mld zł pożyczki od NFOŚiGW na cztery projekty z zakresu ochrony środowiska, które będą realizowane w Elektrowni Bełchatów. Dzięki inwestycjom obniżone zostaną emisje tlenków siarki, rtęci i pyłu.