Artykuły do tagu: powietrze

Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie!
Saharyjski pył dotarł do Polski. Patrząc w niebo nie widzimy klarownego powietrza, bo słońce przysłaniają nam zamglone masy pyłu znad Sahary. Niestety zjawisko to wiąże się ze znacznym spadkiem jakości powietrza.
Piotrków jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w UE
Piotrków Trybunalski znalazł się na 3. miejscu miast najbardziej zanieczyszczonych drobnymi pyłami PM2.5 według raportu Europejskiej Agencji Środowiska za lata 2021-2022. W pierwszej dwudziestce rankingu znalazło się aż 12 polskich miast.
Jak zbudować domowy schron antysmogowy? Wybierz odpowiedni oczyszczacz powietrza
Zimą normy powietrza w polskich miastach przekraczane są nawet kilkukrotnie (dane: Airly, GIOŚ). Pytanie zatem nie czy, a czym oczyszczać powietrze w mieszkaniu?
Zapisz się na
Przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze", które odbędzie się w środę (14.09) przy ul. Szkolnej 28. Zapisy kończą się we wtorek.
W Piotrkowie działa punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze". W punkcie mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat zadań, na które można pozyskać dofinansowanie oraz otrzymać pomoc przy wypełnianiu i rozliczaniu wniosków.
Ostatni dzień zapisów na spotkanie ws.
W najbliższy czwartek (16.10.2021) w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze". Tymczasem już w poniedziałek (13.12.2021) mija termin przyjmowania zgłoszeń.
Nie będzie nas, pozostanie las
Przedstawiciele gminy Grabica wspierają ekologię, dlatego wzięli udział w sadzeniu lasu. Oprócz samorządowców w akcji uczestniczyli funkcjonariusze służb mundurowych oraz innych instytucji.
Punkt konsultacyjny programu
W piotrkowskim Urzędzie Miasta otwarto punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”. Dzięki niemu piotrkowianom łatwiej będzie dowiedzieć się o możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła.
Rachunki za prąd niższe o 90%! Jak to możliwe?
Całą wypowiedź można sprowadzić do dwóch słów: instalacja fotowoltaiczna. Obecnie to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.
W Rozprzy zamontują eko-słupek
W centrum Rozprzy stanie eko-słupek. To urządzenie, które pokazuje aktualną jakość powietrza w okolicy. Kolor znajdującej się na urządzeniu lampki odpowiada aktualnemu stężeniu pyłów w powietrzu. Dane można śledzić także w specjalnej aplikacji mobilnej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat