„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków poprzez wymianę pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, termomodernizację zewnętrzną i wewnętrzną, wymianę stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, instalacji centralnego ogrzewania, czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.
W przyszły czwartek, 16 grudnia organizujemy spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze", które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, przy ulicy Szkolnej 28. Jednak, aby wziąć w nim udział należy wcześniej zgłosić swoją obecność. Należy tego dokonać najpóźniej do 13 grudnia. Musimy tak zaplanować przyjęcia klientów, aby przestrzegać wszystkich obostrzeń oraz zachować szczególną ostrożność - informują urzędnicy magistratu.
Zapisy trwają pod numerami telefonów: 44 732 18 22 / 23 / 24.
Założeniem spotkania jest poznanie założeń programu, rodzajów przedsięwzięć, na których można uzyskać dofinansowanie. Objaśnione zostaną również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania poszczególnych działań. Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na 11.00.
Komentarze 10
13.12.2021 20:32
Uprzejmi proszę Państwa redaktorów o zbadanie spraw co z poprzednim wnioskiem min. na fotowoltaikę (80% dofinansowania). Mieszkańcy, podobno około 200 osób złożyło takie wnioski na początku tego roku i cisza jak makiem zasiał. Zaraz zmienią przepisy w tej kwestii i będzie to nieopłacalne. Prosimy o informację.
13.12.2021 16:23
zakazać kopciuchów albo mandat. Problem sam się rozwiąże
13.12.2021 16:22
Kolejne pranie mózgów naiwnym załóż pompę ciepła zrobi bank sprzedawca i firma montująca a pompa domu nie da rady ogrzać.
Lansowano piece na groszek czyli promowano większe zużycie węgla niż normalnie.
To samo z promowaniem paneli fotowoltaicznych korzyści zero za to dług w banku.
Czym więcej wiatraków stawiają tym mniej prądu i droższy bo wiatraki obciążają państwową sieć bo muszą być zasilane bez prądu są nic nie warte jedynie kupa betonu i złomu.
To samo panele pochmurno czy noc panele nie produkują prądu za to falowniki zużywają energie z sieci 24/h
Promuje sie auta elektryczne tylko problem w tym ,ze drożej użytkowanie wychodzi jak na benzynę czy gaz
Problem powietrza jest nad nami każdy chyba zauważył jak nas opryskują każdego dnia z góry tworząc sztuczne zawiesinowe chmury przez to nie mamy dostępu do słońca a spaliny nie maja gdzie odpłynąć i to jest ta przyczyna .
Najlepiej wyrzucić wszelkie czujniki dziś nie mamy przemysłu w mieście i okol;cy .
Ludzie pracowali w piecach na cegielniach w kurzu przy ustawce cegły i wywózce palonej gdzie pod nogami popiół i dożyli ponad 80 lat.
Na temat oprysków w mediach cisza zmowa milczenia za to próbuje się wmawiać każdemu ,ze to piece auta są winne i ocieplenie klimatu. Kiedy ludziska obudzicie się ze snu i spojrzycie w niebo.
Jak widać Polska nie jest wolnym krajem skoro minister obrony nie ma kontroli nad polskim niebem latają obce cysterny nieoznakowane do tego i opryskują
13.12.2021 15:35
dołożą 3 tys i co dalej ? ile zapłacę za gaz lub inny wynalazek ,kto mi to zrefunduje ? zakładałem kocioł zgodnie z uwczesnymi przepisami ,do czasu jak sie nie popsuje niczego nie wymieniam ,niech sąd powie że prawo działa wstecz
13.12.2021 13:08
Czyste powietrze, a zobaczcie sobie wieczorkiem wskazania czujników Airly. Normy przekroczone (zależnie od dnia) nawet po ponad 10 razy. To się dzieje co roku i nic się nie zmienia. Te działania sa pozorowane, bo kasy jest zdecydowanie za mało, żeby coś zmienić. Dodatkowo strasznie podrożał w tym roku opał, skutkiem czego ludzie znów będa palić byle świństwami.