Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań pozostały niecałe dwa miesiące. Na spisanie się jest czas do końca września. Do tej pory spisało się 55% piotrkowian.
Już w najbliższy czwartek – 8 lipca – do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie tzw. spisobus. Mieszkańcy gminy, którzy dotąd jeszcze nie wypełnili obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, będą mogli to zrobić na miejscu.
Już ponad 35% wszystkich mieszkańców naszego miasta spisało się już w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Udział w spisie, który trwa do końca września, jest obowiązkowy.
Trwa akcja “Zadrzewiamy Łódzkie”. W ramach inicjatywy ma zostać zasadzonych 100 tysięcy drzew z okazji 100-lecia województwa. Akcję prowadzą pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
W dniach od 21 do 25 czerwca w Sulejowie odbędzie się kolejny Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski.
Już blisko 19 tysięcy piotrkowian spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mogą się cały czas spisać poprzez stronę internetową spis.gov.pl.
Piotrkowska Lewica uczciła Narodowy Dzień Zwycięstwa i złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" mieszczącym się przy skrzyżowaniu Al. Kopernika z al. 3 Maja oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej.
8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano bezwarunkowy akt kapitulacji Niemiec, który zakończył II wojnę światową w Europie, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości.
1 kwietnia na terenie całego kraju rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zbierane są według stanu na 31.03.2021, godz. 24:00. Spis zakończy się 30 września.
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, delegacja władz miasta na czele z wiceprezydentem Andrzejem Kacperkiem złożyła symboliczny wieniec w imieniu wszystkich piotrkowian dla uczczenia pamięci członków powojennego podziemia antykomunistycznego. Podczas skromnej uroczystości, w asyście pocztu sztandarowego swoje wiązanki złożyli także poseł Grzegorz Lorek, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oraz przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.