Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
Zmiany na popularnej "dwupasmówce" w Piotrkowie. W ciągu trasy W-Z powstanie kolejne już tzw. aktywne przejście. Tym razem światła ostrzegające zostaną zamontowane przy pasach w al. gen. Władysława Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Kobyłeckiego.
Piesotto gwarantuje prawdziwe, świeże mięso i warzywa od lokalnych dostawców, gotowane w domowy sposób w niskich temperaturach. Zatem każdy pies z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie.
Biegiem i na rowerze uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W sobotę, 16 lipca, odbyła się druga edycja Łazowskiego Biegu Przełajowego i Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Uczestnicy wystartowali sprzed Skansenu Ziemi Łazowskiej. W tym samym miejscu zlokalizowana była również meta.
11 lipca wyruszy 153. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pątnicy będą pielgrzymować do Częstochowy pod hasłem "Wspólna droga".
Ma wielkość ziarenka ryżu i zakodowany w sobie 15 cyfrowy unikalny kod, dzięki któremu zgubiony zwierzak może szybko trafić do swojego właściciela. Mowa o czipie. W Piotrkowie każdy mieszkaniec może bezpłatnie wszczepić go swojemu wiernemu towarzyszowi.
Mimo, że od lat nagłaśniany jest problem pozostawiania dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, są tacy, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie w takiej pułapce. Taka sytuacja miała miejsce na parkingu przy ul. Sierakowskiego w Radomsku, gdzie właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością.
Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 czerwca, rano, przy Al. 3 Maja w Piotrkowie. O sprawie poinformowała słuchaczka, na antenie Radia Strefa FM.
Od czerwca do grudnia 2021 roku liczba kolizji i wypadków na przejściach dla pieszych w Piotrkowie Trybunalskim wzrosła o 30% w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku. Na każdych 10 tys. mieszkańców przypadło 1,8 takiego zdarzenia. Na tle innych miast w Polsce oznacza to istotny spadek bezpieczeństwa pieszych. W stolicy dawnego województwa piotrkowskiego miejscem najbardziej niebezpiecznym dla pieszych okazała się ul. Wojska Polskiego.
Od piątku (13.05.2022) obowiązuje w Wolborzu tymczasowa organizacja ruchu obejmująca fragment chodnika przy ulicy Modrzewskiego.