Artykuły do tagu: czipowanie

02.07.2022 08:23
Kochasz? To zaczipuj
Ma wielkość ziarenka ryżu i zakodowany w sobie 15 cyfrowy unikalny kod, dzięki któremu zgubiony zwierzak może szybko trafić do swojego właściciela. Mowa o czipie. W Piotrkowie każdy mieszkaniec może bezpłatnie wszczepić go swojemu wiernemu towarzyszowi.
Trwa bezpłatna akcja czipowania psów
Do końca roku mieszkańcy Piotrkowa mogą bezpłatnie zaczipować swojego psa. Aby skorzystać z programu pies musi mieć minimum trzy miesiące, być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i posiadać książeczkę zdrowia.
Czipowanie psów i kotów obowiązkowe?
To rozwiązanie, które proponuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W resorcie zakończyły się prace nad aktem prawnym, mającym na celu ograniczenie porzucania zwierząt i ograniczenie liczby bezpańskich czworonogów.
 W Piotrkowie czipujemy do grudnia
Do grudnia w Piotrkowie prowadzona będzie akcja bezpłatnego znakowania psów. Dotyczy ona właścicieli psów z terenu miasta.
Prawie pół miliona na opiekę nad zwierzętami
Od 1 kwietnia obowiązywać będzie “Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Piotrkowa Trybunalskiego w 2012 roku”. Co to oznacza? Że czipowanie psa to już nie obowiązek, a prawo.
Sąd stwierdził, że czipowanie w Piotrkowie jest nielegalne
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Piotrków naruszył prawo, nakładając w mieście obowiązek trwałego znakowania psów (czipowanie). Tym samym WSA uznał rację wojewody, który już pół roku temu stwierdził, że Rada Miasta w Piotrkowie w rażący sposób naruszyła zasady poprawnej legislacji.
Czipowanie nieprawne - uchwała zaskarżona
Jakiś czas temu dzięki jednemu z mieszkańców Piotrkowa (dopiero wtedy!) służby prawne wojewody łódzkiego dopatrzyły się uchybień w uchwale piotrkowskiej Rady Miasta dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Piotrkowa, a dokładnie fragmentu mówiącego o czipowaniu psów (podobno niezgodnego z Konstytucją). Czy właśnie rozpoczęła się szermierka na paragrafy?
Czipowanie nielegalne - miasto przekroczyło granice
Rada Miasta w Piotrkowie przekroczyła dozwolone granice stanowienia prawa miejscowego. Wojewoda wezwał radnych do uchylenia przepisów dotyczących czipowania psów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat