Advertisement

Rajdowa sobota w Łazach Dąbrowie (DUŻO ZDJĘĆ)

ePiotrkowRegion Sobota, 16 lipca 202238080
Biegiem i na rowerze uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W sobotę, 16 lipca, odbyła się druga edycja Łazowskiego Biegu Przełajowego i Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Uczestnicy wystartowali sprzed Skansenu Ziemi Łazowskiej. W tym samym miejscu zlokalizowana była również meta.

Ładuję galerię...

Uczestników rajdu powitał Zdzisław Żurek, prezes Stowarzyszenia Ziemi Łazowskiej.

 

Jedno, że jest wydarzenie sportowe, drugie uczcimy pamięć tych ludzi. Cieszę się z tak dużej frekwencji. Jest więcej osób niż w pierwszej edycji. Cała trasa prowadzi duktami leśnymi, można więc pooddychać czystym powietrzem. Nasze lasy są czyste, daleko od przemysłu. Już dzisiaj zapraszam na przyszłoroczną edycję tej imprezy – zachęcał Żurek.

 

Gmina Sulejów wspiera różnego rodzaju inicjatywy sportowe, nie tylko siatkówkę plażową, piłkę ręczną czy nożną.

Sport powszechny jest bardzo ważny. Chodzi o to, żeby wyciągnąć ludzi z domu i zachęcić do rekreacji. To ważne, aby całe rodziny wraz z dziećmi brały udział w tego typu imprezach, żeby zaszczepić w małoletnich bakcyla do aktywności sportowych - mówił Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie, który kibicował uczestnikom imprezy.

 

Na starcie rajdów zameldowało się 129 osób, z czego 114 pokonało trasę jednośladem, a 15 przebiegło.

 

Trasa super, przez las. Bardzo fajnie się biegło.

 

Nie była ona trudna do pokonania rowerem. Daliśmy radę. Bardzo nam się podobało. Wrócimy za rok - zgodnie mówili uczestnicy imprezy.

Wszystkie osoby, które przekroczyły linię mety, otrzymały pamiątkowy medal.

 

Na zakończenie zorganizowano wielkie grillowanie przy dźwiękach muzyki.


Zainteresował temat?

4

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat