Choć wirus SARS-CoV-2 atakuje głównie płuca - na całym świecie przybywa obserwacji, które dają pewien obraz jego wpływu również na resztę organizmu, np. na mózg, serce, nerki, układ odpornościowy czy krwionośny.
Kilka minut przed godziną 7 doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów w miejscowości Poniatów na DK12.
Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat na prezydenta RP gościł w niedzielę po południu w Sulejowie. Na konferencji prasowej zorganizowanej na Podklasztorzu poruszył m.in. temat powstania drogi ekspresowej S12, problemów lokalnych przedsiębiorców, szczególnie branży transportowej.
- W województwie łódzkim jest 30 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało w niedzielę w popołudniowym komunikacie biuro prasowe wojewody.
30 klientów i 6 pracowników ewakuowano z dyskontu spożywczego przy ul. Piotrkowskiej w Sulejowie. Osoby, które przebywały na magazynie odczuwały drapanie w gardle.
W województwie łódzkim jest 35 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Biuro prasowe wojewody łódzkiego informuje także o śmierci dwóch pacjentów hospitalizowanych w szpitalu w Zgierzu: 90-letniej mieszkanki powiatu zgierskiego oraz 92-letniej mieszkanki Łodzi.
Na wodach Zalewu Sulejowskiego rozpoczęła się intensywna nauka. Kandydaci na żeglarzy i sterników biorą udział w kursach na patenty żeglarskie i motorowodne.
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w sobotę nad ranem na S8 na wysokości Tomaszowa Mazowieckiego. Ciężarówka uderzyła w bariery ochronne i wywróciła się.
Kilka dni temu rozpoczęła się kolejna inwestycja drogowa w Piotrkowie. Tym razem prace prowadzone są w zachodniej części miasta, na ul. Belzackiej. Kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami, bo wyłączona jest część jezdni.
Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.