Na ulicy Wierzejskiej w Piotrkowie brakuje chodnika. Mieszkańcy skarżą się, ponieważ długi odcinek drogi muszą pokonać poboczem bądź samą ulicą, uważając przy tym na nadjeżdżające pojazdy.
Zdjęcie zielonej pokrytej sinicą wody udostępniła w mediach społecznościowych jedna z mieszkanek Piotrkowa. Zostało zrobione w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Z problemem sinic walczy obecnie cała Polska, zamknięte są kąpieliska nad Bałtykiem i w wielu miastach. Sprawdziliśmy, skąd się biorą sinice i jaki jest ich wpływ na zdrowie.
"Łowca. Sprawa Trynkiewicza" – taki tytuł nosi nowa książka Ewy Żarskiej, dziennikarki z Piotrkowa, która w poniedziałkowy poranek w studiu Strefy FM mówiła, dlaczego postanowiła powrócić do historii sprzed 30 lat.
Odcinek drogi ekspresowej od Piotrkowa Trybunalskiego do granic województwa łódzkiego mógłby odciążyć wiecznie zakorkowaną i niebezpieczną zwłaszcza w okolicach Sulejowa DK 12. Inwestycja nadal jednak nie wyszła poza etap kompletowania decyzji i uzgodnień, a realne prace ruszą prawdopodobnie w latach 2023-2026. Jak wielokrotnie podkreślali politycy budowa S12 to kluczowy projekt służący poprawie bezpieczeństwa w naszym regionie. Sprawdziliśmy, jakie działania podjęli, aby przyspieszyć jej realizację.
Bez kolejki, bez skierowania na świadczenia udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, bez limitów finansowania w rehabilitacji – z takich udogodnień mogą korzystać osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał ponad 21 milionów zł, które pozwolą sukcesywnie zwiększać tym osobom dostępność do leczenia.
Jak wyglądało codzienne życie mieszkańców XIX-wiecznego Piotrkowa? Gdzie znajdowała się najlepsza piotrkowska kawiarnia, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście? Te i wiele innych ciekawostek znaleźć można w niedawno wydanej książce Kamila Walczaka pt. "Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie". Nam autor opowiedział o kulisach powstania książki.
Brudne zlewy i toalety, brudne klosze i podłoga, wszędzie kurz. Na środku korytarza worki ze śmieciami, nieodebrane od kilku tygodni. Do tego pielęgniarka pełniąca jednocześnie obowiązki sprzątaczki, ale nie dysponująca nawet szczotką do zamiatania. Takie są wnioski z wizji lokalnej, jaką przeprowadzili urzędnicy z Sulejowa w ośrodku zdrowia we Włodzimierzowie. Placówka działa zaledwie kilkanaście dni, miała służyć mieszkańcom.
Samorząd województwa łódzkiego jako pierwszy w kraju przekazał pieniądze na program in vitro, z którego będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego województwa, starający się o dziecko. Zapłodnienie pozaustrojowe nie jest w naszym kraju refundowane z budżetu państwa, dlatego przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego postanowili przekazać na ten cel 200 tysięcy złotych.
Do piotrkowskich strażników miejskich wpłynęło zawiadomienie o... fatalnym stanie wjazdu na teren nieruchomości przy Wojska Polskiego 118, gdzie mieszczą się hurtownie i sklepy. Straż Miejska wszczęła postępowanie, w efekcie kilkunastu użytkowników tej nieruchomości zostało zobowiązanych do wykonania - w określonym terminie - niezbędnych napraw.
Starostwo Powiatowe i Komenda Wojewódzka Policji podjęli decyzję o utworzeniu komisariatu wodnego nad Zalewem Sulejowskim. Powiat przekazał już na ten cel 1,5 hektarową działkę w Barkowicach Mokrych.