20 lat LUKS Gryf Bujny. Twórca potęgi powróci?

Region Niedziela, 30 września 201817
LUKS Gryf Bujny na 20 lat. Z tej okazji w niedzielę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się jubileuszowa uroczystość. W sali gimnastycznej placówki zjawili się działacze, trenerzy, a także byli i obecni zawodnicy. Ciężarowcy klubu przez ten okres zdobyli mnóstwo medali w kraju i zagranicą. Swój powrót do Gryfu zapowiedział twórca jego sukcesów Henryk Furmaniuk.

Ładuję galerię...

Uroczystość rozpoczęła prezes klubu Aneta Mielczarek: - 20 lat temu powstała sekcja podnoszenia ciężarów i od tego czasu jest ona nierozłącznie związana z naszą małą ojczyzną, wzrosła w jej historię znajdując trwałe miejsce  w sercach wielu pokoleń nie tylko mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska. Jej zastępca Władysław Wawrzyńczak przedstawił wszystkie sukcesy ciężarowców LUKS Gryf Bujny na arenach krajowych i zagranicznych. Wyliczył, że łącznie na mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych zawodnicy klubu Bujny zdobyli 65 medali w tym 18 złotych.

 

Potem przyszedł czas na podziękowania. Samorządowcy, działacze, trenerzy i zawodnicy otrzymywali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Największe brawa otrzymał jednak twórca sukcesów Gryfu trener Henryk Furmaniuk. - Był to bardzo przyjemny i miły okres w moim życiu. Jestem dumny z tego, że wychowałem tylu zawodników. Są to nie tylko sportowcy, ale są to ludzie wartościowi, którzy ukończyli studia i osiągają swoje cele – powiedział nam po uroczystości. Szkoleniowiec z powodów osobistych nie pracuje już w klubie, ale wójt gm. Wola Krzysztoporska Roman Drozdek zachęcał go do powrotu. – Ojcze wróć – mówił z mównicy. Wzruszony Furmaniuk nie wykluczył, że tak się stanie:  - Myślę, że raczej na pewno powrócę i będę współpracował z klubem, a także szkołą i efekty będą równie owocne jak do tej pory.

 

Goszczący na uroczystości Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego i RW LZS w Łodzi życzył szkole i klubowi, aby w przyszłości powstała tu hala sportowa. – Pomysłodawca Gryfu b. dyrektor ZSR Wojciech Kaczmarek miał takie plany, ale wówczas nie było to możliwe. Mam nadzieję, że jednak w końcu taki obiekt powstanie, bo jest Wam bardzo potrzebny – mówił samorządowiec.

 

Zawodnicy LUKS od 20 lat trenują w ciężkich warunkach, ale i tak odnoszą olbrzymie sukcesy. – To ewenement na skalę europejską – podkreślał Grzegorz Adamczyk, szef LZS powiatu piotrkowskiego.

 

Na zakończenie jubileuszu odbyły się okolicznościowe zawody w podnoszeniu ciężarów.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.10.2018 22:50

Popieram gościa niżej !!! ŚWIĘTA PRAWDA Dodam, że pani Dziadczyk będąc radna powiatu dla gminy nic nie zrobiła ! ! !

10


gość ~gość (Gość)02.10.2018 22:39

Pan Drozdek nie dość że remontuje drogi gminne to jeszcze wspomaga ten nieszczęsny powiat który z niczym sobie nie radzi i taka jest prawda .

10


woźniki ~woźniki (Gość)02.10.2018 11:38

tu p. Drozdek stara się o tak potrzebny plac zabaw a z boku afisz wyborczy p Dziadczyk
to jest ludzka ,,sprawiedliwość i mądrość"!!!

20


gibson ~gibson (Gość)30.09.2018 16:58

nie wierzcie drozdkowi propagande sieje

52


kosmos ~kosmos (Gość)01.10.2018 08:59

Pakują to się już Pan Mazur i Pani Dziadczyk ale w kosmos razem z całym niby PSL BAJ BAJ...

41


gość ~gość (Gość)30.09.2018 22:02

Pan Drozdek juz się pakuje

42


loko ~loko (Gość)30.09.2018 21:46

Był doping ?

10


naoczny swiadek ~naoczny swiadek (Gość)30.09.2018 19:55

Szacunek Panie Henryku! Dobra robota, w pale się nie mieści że tak to się rozbujało :D

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat