Artykuły do tagu: LUKSGryfBujny

20 lat LUKS Gryf Bujny. Twórca potęgi powróci?
LUKS Gryf Bujny na 20 lat. Z tej okazji w niedzielę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się jubileuszowa uroczystość. W sali gimnastycznej placówki zjawili się działacze, trenerzy, a także byli i obecni zawodnicy. Ciężarowcy klubu przez ten okres zdobyli mnóstwo medali w kraju i zagranicą. Swój powrót do Gryfu zapowiedział twórca jego sukcesów Henryk Furmaniuk.
Sztangiści z Bujen najlepsi w województwie
Młodzi ciężarowcy LUKS "Gryf" Bujny zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Wojewódzkiej Ligi Juniorów 2017. Najlepszym zawodnikiem tegorocznej odsłony Ligi został zawodnik klubu z Bujen Łukasz Centkowski.
Sztangiści z Bujen nie przestają zadziwiać
To bardzo udany sezon dla ciężarowców LUKS Gryf Bujny, tym razem zdobyli dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15, które odbyły się Biłgoraju, na najwyższym stopniu podium stanęli Łukasz Hyla i Olaf Pasikowski.
Marcin Tomczyk mistrzem Polski
Sztangista LUKS "Gryf" Bujny zdobył złoty medal podczas 13. Mistrzostw Polski Kobiet i 49. Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Do turnieju zgłosiło się 21 kobiet i 70 mężczyzn, w tym dwóch reprezentantów klubu z Bujen, wspomniany Marcin Tomczyk i Piotr Szczepanik. Marcin zdobył złoty medal w kategorii wagowej 62 kg, a Piotr zajął 6. miejsce w kat. 69 kg. To kolejny w tym roku sukces podopiecznych trenera Henryka Furmaniuka.
Łukasz Hyla pobił rekord Europy!
W Nowym Tomyślu trwają III Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15 oraz XIV Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W imprezie uczestniczą także reprezentanci LUKS Gryf Bujny: Olaf Pasikowski oraz Karolina i Łukasz Hylowie, ten ostatni wywalczył srebrny medal w dwuboju w kat. wagowej 85 kg (U15), pobijając przy okazji rekord Europy w podrzucie.
Czy Karolina obroni tytuł?
Sztangiści LUKS Gryf Bujny przygotowują się do Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17, które odbędą się w połowie września w Nowym Tomyślu. Tytułu wicemistrzyni Europy będzie tam bronić zawodniczka klubu z Bujen Karolina Hyla.
Sztangiści walczyli o medale Mistrzostw Polski
Sztangiści LUKS Gryf Bujny, działającego przy ZSR w Bujnach, rywalizowali w miniony weekend podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Impreza odbyła się w Nidzicy. Brązowy medal zdobyła tam reprezentantka tego klubu Martyna Płaczek, która walczyła w kategorii wagowej 58 kg.
Marcin Tomczyk obronił tytuł wicemistrza Polski
Niecały rok temu pisaliśmy o życiowym sukcesie Marcina Tomczyka, sztangisty Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf Bujny, który zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. W sobotę, 17 października zawodnik klubu z Bujen powtórzył ten sukces i z Mistrzostw Polski, które tym razem odbyły się w Wałbrzychu, także wrócił ze srebrnym krążkiem.
Karolina Hyla wicemistrzynią Europy!
Zawodniczka LUKS-u Gryf Bujny zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 15 i 17, które trwają w szwedzkiej Landskronie.
Sztangistka z Bujen brała doping?
Czy Katarzyna Ordzińska, sztangistka LUKS Gryf Bujny straci srebrny medal MME wywalczony niedawno na Cyprze? Jak czytamy na stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów, pobrana od niej próbka "A" dała wynik pozytywny. W organizmie zawodniczki wykryto stanazolol.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat