Artykuły do tagu: Trynkiewicz

35 lat od piotrkowskiej tragedii, która wstrząsnęła całym krajem
W tym roku mija 35 lat od makabrycznych zbrodni, które popełnił "szatan z Piotrkowa". Mariusz Trynkiewicz zamordował czterech chłopców. Mieszkańcy, mimo upływu lat, nadal zastanawiają się jak to możliwe, że w ich rodzinnym mieście doszło do takiej tragedii. Lipiec 1988 roku, to jedna z najczarniejszych kart w historii współczesnego Piotrkowa.
- W mojej ocenie, w sprawie Trynkiewicza, nie było innej możliwości, niż kara śmierci - mówi piotrkowska prokurator Małgorzata Ronc, która była gościem programu "7 metrów pod ziemią", prowadzonego przez Rafała Gęburę. Sprawa Mariusza Trynkiewicza była jedną z dwóch, w których wnosiła o karę śmierci.
Dlaczego wróciła do historii Trynkiewicza?
"Łowca. Sprawa Trynkiewicza" – taki tytuł nosi nowa książka Ewy Żarskiej, dziennikarki z Piotrkowa, która w poniedziałkowy poranek w studiu Strefy FM mówiła, dlaczego postanowiła powrócić do historii sprzed 30 lat.
Spotkanie z autorką reportażu o sprawie Trynkiewicza
Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkanie z Ewą Żarską - autorką książki "Łowca. Sprawa Trynkiewicza".
Mariusz Trynkiewicz na razie nie trafi do więzienia
Kolejne 6 miesięcy spędzi Mariusz Trynkiewicz w Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Płocku.
Przywrócić karę śmierci? Temat wciąż powraca
Od lat w Polsce, szczególnie po ostatnich wydarzeniach w Turcji czy we Francji, trwa dyskusja na temat powrotu kary śmierci. Przypomnijmy, że z Piotrkowem związani są dwaj słynni zabójcy końca PRL-u: Henryk Moruś i Mariusz Trynkiewicz.
Trynkiewicz już po ślubie
Jak podaje czwartkowy „Fakt”, Mariusz Trynkiewicz – morderca czterech chłopców – ożenił się. Ślub i wesele odbyły się 30 października 2015 roku w Gostyninie w zamkniętym ośrodku, w którym "Szatan z Piotrkowa" został umieszczony po odsiedzeniu 25 lat w więzieniu. Do tej pory informacja ta była jednak utrzymywana w tajemnicy. Ceremonia odbyła się za zgodą dyrektora, a udzielił jej pracownik USC.
Mariusz Trynkiewicz ponownie skazany
Pięć lat i 6 miesięcy ma spędzić w więzieniu Mariusz Trynkiewicz. Sąd w Gostyninie skazał piotrkowianina za posiadanie pornografii dziecięcej w czasie, gdy odbywał wyrok w Strzelcach Opolskich (za wielokrotne morderstwo). Wyrok nie jest prawomocny.
Najpopularniejsza wyszukiwarka w naszym kraju przygotowała zestawienie najczęściej wyszukiwanych haseł w 2014 roku. Wśród haseł cieszących się największą popularnością znalazły się zapytania dotyczące seryjnego mordercy z Piotrkowa Mariusza Trynkiewicza.
Pełnomocnik Trynkiewicza złożył skargę
Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza złożył skargę kasacyjną na orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który w kwietniu br. uznał, że Trynkiewicz jest osobą zagrażającą innym i nakazał umieszczenie go w specjalnym ośrodku w Gostyninie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat