Na piotrkowskim SŁONECZKU odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie wodnym. Impreza połączona jest z Festynem Rodzinnym.
W piątek 28 lipca na kąpielisku SŁONECZKO w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Polski w nowej dyscyplinie sportowej: badmintonie wodnym. W imprezie udział będzie mógł wziąć każdy kto ukończył 13 lat. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody, puchary i medale!
O nietypowych i dziwnych dyscyplinach rozmawialiśmy w Maglu. Dzięki słuchaczom powstał swoisty ranking takich konkurencji.
Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego nie zostaną zlikwidowane. Wodna karetka będzie w tym sezonie czuwać nad bezpieczeństwem przebywających nad zbiornikiem.
Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną zlikwidowane - od 1 lipca tzw. wodne karetki znikną z Jeziorska i z Zalewu Sulejowskiego. Informację potwierdził Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Wodne karetki są mało efektywne i drogie w utrzymaniu - podkreślił.
Do tragedii doszło kilka dni temu Swolszewicach Dużych nad Zalewem Sulejowskim. Utonął 26-latek. Jeden ze świadków widział jak mężczyzna odpłynął od brzegu kilkadziesiąt metrów i zniknął pod wodą. W tym roku w Polsce utonęło już 5 osób. Tymczasem istnieje ryzyko, że od 1 lipca życia i zdrowia wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim nie będą strzec ratownicy medyczni.
Komendant piotrkowskiej policji, starosta powiatu piotrkowskiego oraz włodarze gmin Wolbórz i Sulejów podpisali porozumienie, w ramach którego samorządowcy przekażą środki na ponadnormatywne dyżury mundurowych nad największym w naszym regionie akwenem.
Już we wtorek, 30 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie odbędzie się premiera książki „Piotrkowskie judaika. Przewodnik” autorstwa Daniela Warzochy. Wydawcą publikacji jest oficyna Księży Młyn Dom Wydawniczy z Łodzi.
XII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze nie odbędą się 30 kwietnia. Ich odwołanie związane jest z fatalnymi warunkami pogodowymi.
Wiosną 1940 roku radzieccy policjanci polityczni (NKWD) rozstrzelali ponad 20 tysięcy obywateli naszego kraju, w tym wielu oficerów wojska i policji, nauczycieli, profesorów i posłów przebywających w obozach na terenie ZSRR. Zbrodnia katyńska to jedna z największych tragedii narodu polskiego. W niedzielę, 23 kwietnia w Piotrkowie hołd ofiarom oddali m.in. członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej, samorządowcy, policjanci oraz przedstawiciele piotrkowskich szkół.