Artykuły do tagu: podnoszenieciężarów

20 lat LUKS Gryf Bujny. Twórca potęgi powróci?
LUKS Gryf Bujny na 20 lat. Z tej okazji w niedzielę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się jubileuszowa uroczystość. W sali gimnastycznej placówki zjawili się działacze, trenerzy, a także byli i obecni zawodnicy. Ciężarowcy klubu przez ten okres zdobyli mnóstwo medali w kraju i zagranicą. Swój powrót do Gryfu zapowiedział twórca jego sukcesów Henryk Furmaniuk.
Sztangiści z Bujen nie przestają zadziwiać
To bardzo udany sezon dla ciężarowców LUKS Gryf Bujny, tym razem zdobyli dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15, które odbyły się Biłgoraju, na najwyższym stopniu podium stanęli Łukasz Hyla i Olaf Pasikowski.
Marcin Tomczyk mistrzem Polski
Sztangista LUKS "Gryf" Bujny zdobył złoty medal podczas 13. Mistrzostw Polski Kobiet i 49. Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Do turnieju zgłosiło się 21 kobiet i 70 mężczyzn, w tym dwóch reprezentantów klubu z Bujen, wspomniany Marcin Tomczyk i Piotr Szczepanik. Marcin zdobył złoty medal w kategorii wagowej 62 kg, a Piotr zajął 6. miejsce w kat. 69 kg. To kolejny w tym roku sukces podopiecznych trenera Henryka Furmaniuka.
Łukasz Hyla pobił rekord Europy!
W Nowym Tomyślu trwają III Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15 oraz XIV Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W imprezie uczestniczą także reprezentanci LUKS Gryf Bujny: Olaf Pasikowski oraz Karolina i Łukasz Hylowie, ten ostatni wywalczył srebrny medal w dwuboju w kat. wagowej 85 kg (U15), pobijając przy okazji rekord Europy w podrzucie.
Czy Karolina obroni tytuł?
Sztangiści LUKS Gryf Bujny przygotowują się do Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17, które odbędą się w połowie września w Nowym Tomyślu. Tytułu wicemistrzyni Europy będzie tam bronić zawodniczka klubu z Bujen Karolina Hyla.
Ciężarowcy z Bujen znów błyszczą
Po raz trzeci już nasi reprezentanci w kategoriach U15, U17 i U20, wzięli udział w Turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Wśród sztangistów rywalizujących na Malcie była też zawodniczka LUKS Gryf Bujny, Karolina Hyla, która była bezkonkurencyjna w kategorii U 15, uzyskując w dwuboju 155 kg (65 kg w rwaniu + 90 kg w podrzucie), tymczasem jej klubowy kolega pobił trzy rekordy Polski.
Sztangiści walczyli o medale Mistrzostw Polski
Sztangiści LUKS Gryf Bujny, działającego przy ZSR w Bujnach, rywalizowali w miniony weekend podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Impreza odbyła się w Nidzicy. Brązowy medal zdobyła tam reprezentantka tego klubu Martyna Płaczek, która walczyła w kategorii wagowej 58 kg.
Sztangiści z Bujen ponownie błysnęli na ogólnopolskiej arenie
Pięć medali zdobyli podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS do lat 20 i 23 ciężarowcy LUKS Gryf Bujny. Na pomoście w Kurzętniku rywalizowali sztangiści z 29 klubów.
Marcin Tomczyk obronił tytuł wicemistrza Polski
Niecały rok temu pisaliśmy o życiowym sukcesie Marcina Tomczyka, sztangisty Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf Bujny, który zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. W sobotę, 17 października zawodnik klubu z Bujen powtórzył ten sukces i z Mistrzostw Polski, które tym razem odbyły się w Wałbrzychu, także wrócił ze srebrnym krążkiem.
Sztangiści z Bujen ponownie w krajowej czołówce
Trzy medale przywieźli z Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15 w podnoszeniu ciężarów sztangiści LUKS Gryf Bujny. Na najwyższym stopniu podium stanęła bezkonkurencyjna Karolina Hyla, która w kategorii wagowej 58 kg zdeklasowała swoje konkurentki, jej brat bliźniak Łukasz Hyla, startujący w kat. 69 kg stanął na drugim miejscu podium, z kolei Olaf Pasikowski wywalczył brąz w kat. +85 kg.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat