Pędził obwodnicą Bełchatowa z prędkością 297 km/h. Na kierowcę mercedesa nałożono grzywnę w wysokości 5000 zł.
Uczniowie piotrkowskiej Piomy zostali nagrodzeni na festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie, który odbył się w Poznaniu. Ponad 400 uczniów i nauczycieli zaprezentowało swoje doświadczenia i prezentacje z zakresu fizyki, chemii, biologii i informatyki. Aż dwie nagrody powędrowały do podopiecznych Dariusza Maliszewskiego z ZSP nr 2. Zdobyli oni wyróżnienie i nagrodę specjalną.
LUKS Gryf Bujny na 20 lat. Z tej okazji w niedzielę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się jubileuszowa uroczystość. W sali gimnastycznej placówki zjawili się działacze, trenerzy, a także byli i obecni zawodnicy. Ciężarowcy klubu przez ten okres zdobyli mnóstwo medali w kraju i zagranicą. Swój powrót do Gryfu zapowiedział twórca jego sukcesów Henryk Furmaniuk.
Na ulicy Wierzejskiej w Piotrkowie brakuje chodnika. Mieszkańcy skarżą się, ponieważ długi odcinek drogi muszą pokonać poboczem bądź samą ulicą, uważając przy tym na nadjeżdżające pojazdy.
Zdjęcie zielonej pokrytej sinicą wody udostępniła w mediach społecznościowych jedna z mieszkanek Piotrkowa. Zostało zrobione w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Z problemem sinic walczy obecnie cała Polska, zamknięte są kąpieliska nad Bałtykiem i w wielu miastach. Sprawdziliśmy, skąd się biorą sinice i jaki jest ich wpływ na zdrowie.
"Łowca. Sprawa Trynkiewicza" – taki tytuł nosi nowa książka Ewy Żarskiej, dziennikarki z Piotrkowa, która w poniedziałkowy poranek w studiu Strefy FM mówiła, dlaczego postanowiła powrócić do historii sprzed 30 lat.
Odcinek drogi ekspresowej od Piotrkowa Trybunalskiego do granic województwa łódzkiego mógłby odciążyć wiecznie zakorkowaną i niebezpieczną zwłaszcza w okolicach Sulejowa DK 12. Inwestycja nadal jednak nie wyszła poza etap kompletowania decyzji i uzgodnień, a realne prace ruszą prawdopodobnie w latach 2023-2026. Jak wielokrotnie podkreślali politycy budowa S12 to kluczowy projekt służący poprawie bezpieczeństwa w naszym regionie. Sprawdziliśmy, jakie działania podjęli, aby przyspieszyć jej realizację.
Bez kolejki, bez skierowania na świadczenia udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, bez limitów finansowania w rehabilitacji – z takich udogodnień mogą korzystać osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał ponad 21 milionów zł, które pozwolą sukcesywnie zwiększać tym osobom dostępność do leczenia.
Jak wyglądało codzienne życie mieszkańców XIX-wiecznego Piotrkowa? Gdzie znajdowała się najlepsza piotrkowska kawiarnia, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście? Te i wiele innych ciekawostek znaleźć można w niedawno wydanej książce Kamila Walczaka pt. "Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie". Nam autor opowiedział o kulisach powstania książki.
Brudne zlewy i toalety, brudne klosze i podłoga, wszędzie kurz. Na środku korytarza worki ze śmieciami, nieodebrane od kilku tygodni. Do tego pielęgniarka pełniąca jednocześnie obowiązki sprzątaczki, ale nie dysponująca nawet szczotką do zamiatania. Takie są wnioski z wizji lokalnej, jaką przeprowadzili urzędnicy z Sulejowa w ośrodku zdrowia we Włodzimierzowie. Placówka działa zaledwie kilkanaście dni, miała służyć mieszkańcom.