Po 83 latach pomordowani w moszczenickim lesie zostali oficjalnie pochowani podczas państwowego pogrzebu. Na Cmentarzu Parafialnym w Moszczenicy spoczęło 25 ofiar zamordowanych przez niemieckich zbrodniarzy w trakcie drugiej wojny światowej.
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
Dziś 80. rocznica Rzezi Wołyńskiej. W całej Polsce organizowane są uroczystości upamiętniające ofiary tzw. 'Krwawej Niedzieli'. Także piotrkowianie zgromadzili się w tym celu przy rondzie u zbiegu ulicy Wojska Polskiego oraz alei 800-lecia, które nosi imię Ofiar Rzezi Wołyńskiej.
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło we wtorek (04.04.2023) bardzo wczesnym rankiem w Tomaszowie Mazowieckim. W jednym z wieżowców na największym tomaszowskim osiedlu mieszkaniowym pojawił się ogień. Mimo interwencji kilku zastępów strażackich i kilkudziesięciu strażaków oraz innych służb ratunkowych, nie udało się uratować dwóch osób.
W przyszłą niedzielę (09.10.2022) przypada 60. rocznica katastrofy kolejowej w lesie między Moszczenicą a Jarostami. W związku z tym w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy odbędzie się spotkanie upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia. W planach jest m.in. sesja historyczna i projekcja filmu dokumentalnego, opowiadającego o katastrofie.
4 września 1939 roku na Sulejów spadły bomby niemieckiego agresora. W bombardowaniach zginęły tysiące niewinnych ofiar. Pamięć pomordowanych uczcili w niedzielę mieszkańcy, samorządowcy oraz zaproszeni goście. W ramach obchodów na Placu Straży przygotowano m.in. rekonstrukcję tamtych tragicznych zdarzeń.
Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie w okolicach miejscowości Glina, w gminie Wola Krzysztoporska. Z nieustalonych przyczyn doszło tam do wypadku lotniczego, w którym zginęły dwie osoby.
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 707 w Niemgłowach (pow. rawski). W wypadku śmierć poniosły cztery osoby.
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Cierpią na tym przede wszystkim bezbronne zwierzęta. Starosta Piotr Wojtysiak przyłącza się do akcji straży pożarnej "Stop pożarom traw!".
Inicjatorzy akcji S12 natychmiast spotkali się w piątek po południu, żeby zorganizować happening poświęcony ludziom, którzy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zginęli na tym odcinku najniebezpieczniejszej w naszym regionie drogi. W ten sposób chcieli pokazać jak bardzo potrzebna jest trasa S12.