Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał komunikat w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie. Sprawa ta budziła kontrowersje okolicznych mieszkańców, którzy nie wiedzieli, że taka inwestycja planowana jest w pobliżu ich domów. Miasto próbowało tę budowę zablokować, ale wojewoda łódzki uchylił sprzeciw władz Piotrkowa.
Przy ul. Dzieci Polskich oraz na terenie osiedla Wierzeje w Piotrkowie staną ponad 40-metrowe maszty antenowe, na których szczycie umieszczone będą urządzenia jednej z telefonii komórkowych. Sprawa budzi duże kontrowersje. Okoliczni mieszkańcy podkreślają, że nic nie wiedzieli o takiej inwestycji. Okazuje się, że miasto próbowało tę budowę zablokować, ale wojewoda łódzki uchylił sprzeciwy władz miasta w sprawie masztów.
Mieszkańcy Parzniewic w gminie Wola Krzysztoporska zdecydują, jak nazwać swoje ulice. W Urzędzie Gminy przygotowano ankiety, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie.
W Grabostowie w gminie Gorzkowice, mieszkańcy wsi w ramach pożytecznego spędzenia wolnego czasu zorganizowali kolejną, wspólną zbiórkę odpadów. Przydrożne rowy i pobocza lasu oczyszczone zostały ze szklanych butelek, puszek i innych śmieci.
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Prawie 22 tysiące mieszkańców straciło nasze województwo na przestrzeni roku. Ilu piotrkowian ubyło i czy można temu jakoś przeciwdziałać?
Dotąd jedna z ulic w Woli Krzysztoporskiej zwyczajowo nazywana była ulicą „Bez nazwy”. Żeby oficjalnie nazwać ulicę, przeprowadzono konsultacje społeczne, podczas których zgłoszono aż 10 propozycji. Za którą opowiedzieli się ostatecznie mieszkańcy?
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Mieszkańcy Koła w gminie Sulejów nie chcą, żeby na terenie ich miejscowości powstała chlewnia. Prywatny inwestor planuje tam wybudować obiekt, w którym miałaby być prowadzona hodowla do 1500 świń. W piątek w świetlicy wiejskiej w Kole odbyło się w tej sprawie spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Sulejowie.
To problem, z którym włodarze miast i mieszkańcy borykają się od lat. Szalejący po ulicach, szczególnie w nocy, motocykliści i kierowcy aut sportowych. Po przerwie spowodowanej epidemią, „rajdowcy” wrócili. Do Magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM prawie codziennie dzwonią zdenerwowani słuchacze z kolejną informacją o ostrych jazdach amatorów dwóch kółek z mocnymi silnikami. Policja zna sprawę i ją monitoruje.