Artykuły do tagu: ulice

Ulica Słowackiego będzie zamknięta. Od POW do pl. Kościuszki
8 lipca rozpoczyna się modernizacja nawierzchni jezdni ul. Słowackiego na odcinku od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) do placu Kościuszki. W związku z pracami remontowany odcinek zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego na trzy tygodnie. Zmienią się również trasy autobusów MZK.
Ulica Spacerowa w Woli Krzysztoporskiej i Woźniki z dofinansowaniem
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Woli Krzysztoporskiej, a dokładnie dla mieszkańców ul. Spacerowej. Gmina uzyskała dofinansowanie na budowę tej drogi. W ramach tego samego projektu wykonany zostanie także odcinek w Woźnikach.
Kolejne ulice Piotrkowa zyskują nową jakość
Wraz z polepszeniem się warunków atmosferycznych na ulice miasta wyruszyli drogowcy, aby zająć się zarówno naprawą pozimowych ubytków, jak i realizacją wcześniej zaplanowanych modernizacji dróg.
Jeżdżąc samochodem ulicami Piotrkowa Trybunalskiego, warto bacznie obserwować drogę. Topniejący śnieg odsłonił liczne dziury i wyrwy. Przybywa ich z dnia na dzień. - Niektóre z nich są ogromne. Uważajcie, by nie urwać koła - napisał do nas jeden z naszych czytelników.
Jakie nazwy dla ulic w Oprzężowie?
Trwają konsultacje społeczne w sprawie nazw ulic w miejscowości Oprzężów. Do 30 listopada mieszkańcy mogą do Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej zgłaszać swoje propozycje.
Wyłączenia ulic na Dni Piotrkowa
W najbliższy weekend 9-11 czerwca świętować będziemy Dni Piotrkowa 2023. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym już od późnych godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Nowy asfalt na dwóch ulicach Piotrkowa
Drogowcy kończą wylewanie ostatnich warstw asfaltu na ul. Słowackiego oraz Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz prace przeniosą się na ul. Wojska Polskiego, gdzie na odcinku od ul. 800-lecia do ul. Kostromskiej ułożona zostanie ostatnia warstwa ścieralna.
Ruszył duży projekt w Piotrkowie. 12 dróg do przebudowy
Rozpoczął się remont ulicy Wroniej, na odcinku od ul. Roosevelta do pętli autobusowej. To pierwsza część dużego projektu przebudowy dróg w mieście. Modernizację ma przejść dwanaście odcinków miejskich ulic.
Niełatwa podróż piotrkowskimi ulicami
Niebezpieczne warunki do jazdy nadal panują w Piotrkowie Trybunalskim i regionie. Intensywne opady śniegu sprawiają, że drogowcy - mimo wzmożonej aktywności - nie nadążają z odśnieżaniem ulic. Trudno jeździ się resztą nie tylko w trybunalskim grodzie. Nasi czytelnicy informują nas, że w kiepskim stanie są też drogi w Tomaszowie Mazowieckim czy trasa S8 i autostrada A1.
Dlaczego w mieście jest aż tak ciemno? ZDiUM odpowiada
- Godzina 17.30, a na ulicach miasta egipskie ciemności. Zmiana czasu jeszcze bardziej „polepszyła” sytuację - napisał jeden z mieszkańców Piotrkowa na naszej platformie kontaktowej, zamieszczając także parę zdjęć.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat