Piotrków Trybunalski przygotowuje się do budowy farmy fotowoltaicznej o mocy około 1 megawata. Prace trwają od dłuższego czasu. - Chcemy wykorzystać duży plac, który jest do dyspozycji na terenie oczyszczalni ścieków po zakończonej modernizacji tego obiektu – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.
W związku z remontem ul. Rakowskiej i budową autostrady A1 przejazd przez Piotrków jest bardzo utrudniony. Częstym zjawiskiem stało się blokowanie ronda przy Wolborskiej i Miast Partnerskich przez samochody ciężarowe. Jak udało nam się ustalić, ma to spory wpływ na kursowanie autobusów linii nr 2 i 5 w kierunku Meszcz.
Tablica z nazwą RONDO HUTNIKÓW HORTENSJI I KARY pojawiła się na nowym skrzyżowaniu okrężnym na Ryneczku. To oddolna inicjatywa grupy mieszkańców, którzy uważają, że trzeba docenić tych, którzy przez 130 lat pracowali w piotrkowskich hutach szkła.
Dominika Kulczyk publikuje pierwszy na świecie raport dotyczący ubóstwa menstruacyjnego i dołącza do grupy światowych filantropów. Dołączyła do Foundry – międzynarodowej, elitarnej grupy filantropów. Jest ona częścią inicjatywy Founders Pledge, wspierającej największych światowych przedsiębiorców zaangażowanych w działalność dobroczynną. Pierwszym efektem tej współpracy jest publikacja raportu podejmującego temat przeciwdziałania ubóstwu menstruacyjnemu na świecie. Problemem tym Dominika Kulczyk zajmuje się już od dłuższego czasu, prowadząc aktywne działania poprzez swoją fundację, m.in. w Polsce, Kenii i Nepalu.
Przetarg na prowadzenie lokalu przy ulicy Słowackiego 1 został ogłoszony na nowo. W pierwszym postępowaniu zabrakło chętnych. Być może odstraszyła ich cena najmu, którą TBS oszacował na blisko 33,5 tysiąca złotych netto na rok, a być może brak chętnych był spowodowany zapisem, że w lokalu może być prowadzona jedynie księgarnia. W drugim przetargu obniżono cenę czynszu na blisko 26 tys. 800 zł netto za rok. Przeznaczenie pozostało bez zmian. Według zapisu w lokalu po jednej z najstarszych księgarni w Piotrkowie może być prowadzona tylko taka sama działalność, czyli sprzedaż książek.
W trybie mieszanym pracuje 1037 placówek oświatowych, a 375 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 47 tys., działa normalnie - podało w środę MEN. Liczba szkół pracujących w środę w sposób inny niż stacjonarny jest najwyższa od początku roku szkolnego. Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są z środy z godziny 14.00. Zgodnie z nimi w trybie stacjonarnym pracuje 47 072 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 97,09% wszystkich.
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanej blokadzie krajowej "dwunastki" w Sulejowie. Mieszkańcy mają dość uciążliwości i czekają na obiecywaną od lat drogę ekspresową S12. Ruch blokowali na tyle skutecznie, że w obu kierunkach tworzyły się potężne korki.
W tym roku nie przyznano w Piotrkowie prezydenckich nagród dla najlepiej pracujących nauczycieli. Wyjaśnień w tej sprawie chciała radna Marlena Wężyk-Głowacka, natomiast miasto tłumaczy się oszczędnościami. Podobnych nagród nie otrzymali lub nie otrzymają także przedstawiciele innych grup zawodowych.
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Wolborza spotkał się z dyrektorami samorządowych placówek oświatowych.
W gminie Wola Krzysztoporskiej rozpoczęła się wymiana starych wodomierzy na nowe, wyposażone w urządzeni do zdalnego, radiowego odczytu. Do końca marca 2021 r. wymienionych zostanie 1890 wodomierzy. To odpowiedź i na wyzwania ekonomiczne (lepsza kontrola poboru wody), i na obecną sytuację (zdalny odczyt jest znacznie bezpieczniejszy w obliczu pandemii).