Zgodnie z zaleceniami Urzędu Zamówień Publicznych miasto wykluczyło firmę Budimex z przetargu na modernizację oczyszczalni ścieków. Choć oferta konsorcjum została wybrana jako najkorzystniejsza przez komisję przetargową, to w trakcie obowiązkowej kontroli przez UZP okazało się, że pracownicy wykonawcy nie spełniają wszystkich warunków postawionych przez zamawiającego.
Na początku lat 80. XX stulecia w Piotrkowie, Juliusz Machulski, wówczas 25-letni, świeżo upieczony absolwent łódzkiej Filmówki, prywatnie syn aktora Jana Machulskiego, nakręcił znaczną część zdjęć do swego debiutanckiego filmu Vabank.
Od wczoraj wyłączona jest fontanna w piotrkowskim parku im. Jana Pawła II. Powód? Urządzenie zostało poddane konserwacji.
Na kolejnych trzech piotrkowskich skrzyżowaniach pomocne kierowcom czasomierze miały pojawić się jeszcze w wakacje. Tak się jednak nie stało. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w pierwszych dwóch przetargach nie otrzymał żadnych ofert przetargowych Pierwsze ogłoszenie o przetargu pojawiło się już w II kwartale tego roku.
Uczniowie w całym kraju rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny. W naszym regionie najważniejsze uroczystości, czyli Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego, odbyły się w Moszczenicy.
Być może jakiś etap prac na tej ulicy zostanie wykonany w 2013 roku. - Wszystko jednak zależy od sytuacji finansowej miasta - mówi Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.
Do 4 tysięcy złotych wzrosła nagroda dla osoby, która pomoże w złapaniu podpalacza.
Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na tych ulicach Piotrkowa, które obecnie stanowią objazd dla Żeromskiego, przynajmniej do czasu zakończenia budowy bliźniaczych rond, postuluje radny Bronisław Brylski.
Ogień zlokalizowano w jednym z pokoi na parterze budynku. Jeszcze przed przybyciem straży zarządzono ewakuację pomieszczeń, a po przybyciu straż błyskawicznie przystąpiła do działań ratowniczych. Cała akcja trwała kilkanaście minut.
W budynku Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 przy ulicy Wysokiej w Piotrkowie od 1 września uczyć się będą dzieci z oddziałów I - III Szkoły Podstawowej nr 3 (dotąd przy ul. 1 Maja).