Advertisement

Artykuły do tagu: oczyszczalnia

Rozbudują i wyremontują oczyszczalnię
Przedstawiciele Urzędu Gminy w Grabicy poinformowali, że zbiorcza oczyszczalnia ścieków w tej miejscowości zostanie rozbudowana i wyremontowana. Na ten cel urzędnicy pozyskali ponad 4,5 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.
Będą budować przydomowe oczyszczalnie ścieków
W Aleksandrowie rozpoczął się trzecie etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W Urzędzie Gminy podpisano już umowę na realizację prac.
Rozpoczęli kontrole szamb i oczyszczalni ścieków
W gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęły się kontrole nieruchomości w zakresie sprawdzenia wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe (szambo) lub w przydomową oczyszczalnię ścieków.
11.04.2022 12:35
Będzie nowa kanalizacja
Urząd Gminy Czarnocin ogłosił przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Kalskiej Woli i Biskupiej Woli wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Czarnocinie. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 13,3 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
10 tys. zł dotacji na przydomową oczyszczalnię ścieków
Nawet 10 tys. złotych dotacji będą mogli pozyskać mieszkańcy gminy Grabica na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Stosowne wnioski można już składać w Urzędzie Gminy.
Dotacje do przydomowych oczyszczalni ścieków
W gminie Łęki Szlacheckie uruchomiono program dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej dotacji muszą do 4 marca złożyć stosowną deklarację.
Oczyszczalnia będzie rozbudowana
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Gorzkowice mierzy obecnie 26,57 km i nadal jest rozbudowywana. Na jej terenie obsługuje się ok. 1260 zbiorników bezodpływowych. System gospodarki wodno-ściekowej wymaga jednak utrzymania prawidłowej pracy wszystkich jego elementów, a zwłaszcza oczyszczalni, która opowiada za redukcję zanieczyszczeń do odpowiedniego poziomu. Obiekt pracuje aktualnie na granicy maksymalnej wydajności, zatem urzędnicy z Gorzkowic podjęli decyzję o jego przebudowie, mającej poprawić parametry tej pracy.
Wolbórz: Nowoczesna oczyszczalnia ścieków otwarta
Nowoczesną i ekologiczną oczyszczalnię ścieków otwarto w piątek w Wolborzu. Obiekt przy ulicy Sportowej wyposażony został w specjalistyczne maszyny, które pozwolą na bardziej wydajne gospodarowanie odpadami.
Urząd Miasta będzie kontrolował szamba
Każdy kto ma dostęp do kanalizacji ma obowiązek się do niej przyłączyć - przypomina piotrkowski magistrat. Nie dotyczy to jedynie posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków. Niebawem zaczną się kontrole.
Wolbórz: Budują drogę do oczyszczalni
Trwa budowa drogi do gminnej oczyszczalni ścieków i punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wolborzu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat