TERAZ11°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Inwestycja w oczyszczanie

śr., 16 sierpnia 2017 08:25
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest tanim i wygodnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, ale również większych inwestycji. Odpowiednio dobrana potrafi zagospodarować nieczystości zarówno od kilku osób, jak i kilkuset. To zatem sprawdzony i ekonomicznie uzasadniony pomysł nawet dla hoteli, szpitali czy szkół. Do konkretnej budowy trzeba oczywiście dobrać odpowiedniej wielkości instalację. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia przydomowa oczyszczalnia ścieków jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne szambo. Choć na pierwszy rzut oka właśnie ta inwestycja wydaje się korzystna. I choć sama budowa szamba jest zdecydowanie tańsza, to jednak stała eksploatacja – czyszczenie i wywóz nieczystości wymagają ciągłych nakładów finansowych i naszej uwagi. Wygodniejsze i bezkosztowe okazuje się instalowanie oczyszczalni, którą możemy założyć wszędzie tam, gdzie nie ma podciągniętej instalacji kanalizacyjnej.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

W sieci przepisów

 
Jak każda budowa także i oczyszczalnia podlega prawu budowlanemu. Ze względu jednak na pewnego rodzaju specyfikę tę inwestycję obejmują również przepisy wodnoprawne. Poza tym oczywiście musimy pamiętać o lokalnych przepisach związanych z ochroną środowiska oraz planie zagospodarowania przestrzennego. Żeby uzyskać zgodę na budowę, musimy wypełnić odpowiednie dokumenty. Do tego celu musimy mieć wiedzę na temat gleby, poziomu wód i ważnych aspektów technicznych. W tych organizacyjnych aspektach (oraz przy całej inwestycji) pomogą nam specjaliści z http://www.traidenis-pol.com, którzy zajmują się kompleksowymi rozwiązaniami związanymi z całą inwestycją. Czyli z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, zdobyciem pozwoleń uzależnionych od jakości gleby oraz ilości wprowadzanych oczyszczonych ścieków do wód lub ziemi. W momencie gdy nie przekraczają one 5 m³ na dobę, nie potrzebujemy pozwolenia wodnoprawnego na inwestycję. Natomiast oczyszczalnie o wydajności do 7,5 m³ nie muszą posiadać pozwolenia na budowę. Całą inwestycję prowadzimy wtedy na podstawie zezwolenia, które uprawomocnia się po miesiącu od jego uzyskania.


Inwestycja dla profesjonalistów

 
Specjaliści doradzają, by budowę inwestycji zaplanować na okres od wiosny do jesieni, ponieważ w ty momencie nie będziemy mieć problemów z wykopami. Samo uruchomienie całej oczyszczalni dobrze jest połączyć z zasiedleniem domu, ponieważ czynne składniki nie mogą działać bez stałego dostępu do nieczystości. Dostosowanie konkretnego systemu do warunków i możliwości terenu i gospodarzy jest kluczowe.

 

/Materiał powstał we współpracy z firmą traidenis-pol

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 2

    reklama

    Dla Ciebie

    11°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio