Wtorek (10 sierpnia) był drugim dniem zmagań w ramach Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej Głuchych Kobiet i Mężczyzn. Na terenie sulejowskiego centrum sportów plażowych cały czas rywalizują sportowcy z całego świata, wśród nich cztery pary z naszego kraju - po dwie w turnieju żeńskim i męskim.
W poniedziałek (9 sierpnia) w Sulejowie rozpoczęły się pierwsze odbywające się w Polsce Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej Głuchych Kobiet i Mężczyzn. Impreza odbywa się na terenie tamtejszego centrum sportów plażowych przy ul. Koneckiej 45. W mistrzostwach startują cztery pary z Polski.
Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.
Wiktoria Jaroniek i Julia Dolna jadą na mistrzostwa świata kadetek! Przypomnijmy, że obie zawodniczki kilka tygodni temu wywalczyły złote medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Uczniowie piotrkowskich szkół, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce otrzymali list gratulacyjny oraz nagrodę książkową od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
17 maja rozpoczął się protest uczniów w całej Polsce. Młodzi ludzie ubierają się na czarno, a elementem, który ma ich dodatkowo wyróżniać jest czerwona wstążka, przypięta do ubrania, plecaka lub po prostu zawiązana na nadgarstku.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
Piotrkowska Lewica uczciła Narodowy Dzień Zwycięstwa i złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" mieszczącym się przy skrzyżowaniu Al. Kopernika z al. 3 Maja oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej.
8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano bezwarunkowy akt kapitulacji Niemiec, który zakończył II wojnę światową w Europie, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.