Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grabica, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną, otrzymali nagrody wójta.
Władze Sulejowa uśmiechają się w stronę inwestorów. Plany na ich pozyskanie mają się ziścić dzięki wykwalifikowanym kadrom, w które inwestują włodarze. Pomogą w tym unijne fundusze.
Świadectwa z paskiem i bez - już rozdane, a kwiaty dla nauczycieli wręczone. Tym samym uczniowie oficjalnie rozpoczęli wakacje, choć część z nich odbierze świadectwa jeszcze w poniedziałek i wtorek. W tym roku rozdanie świadectw odbyło się inaczej niż zwykle - w maseczkach i z zachowaniem odstępów. Każda z klas była umówiona na inną godzinę.
Na piotrkowskim kąpielisku "Słoneczko" rusza kolejny sezon. Oficjalne rozpoczęcie w sobotę, 4 lipca.
Klaudia Zapała, uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie - autorka opowiadania „Gdybym mogła cofnąć czas…” - znalazła się wśród finalistów 30. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie, zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski pod honorowym patronatem ministra edukacji narodowej.
U pracownika jednej z piotrkowskich szkół potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Chodzi o Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - mówi Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie należy do tych placówek, które obecnie prowadzą nabór dzieci na nowy rok szkolny online. Oferta edukacyjna przedszkola należy do wyjątkowych, bo tutaj każde dziecko jest wyjątkowe i zasługujące na indywidualny rozwój talentów i możliwości oraz wsparcie w rozwiązywaniu trudności. Czesne wynosi 150 zł, a dla dzieci 6-letnich z klasy "0" tylko 50 zł. Dla rodzeństw przewidziano zniżki. Ponadto przedszkole otwarte jest cały rok - także w ferie i wakacje.
Zdalne kształcenie pozwala w mniejszym lub w większym stopniu realizować podstawę programową, dużo trudniej jest z funkcją wychowawczą szkoły, a najgorzej z funkcją opiekuńczą - wynika z badania zdalnego nauczania przeprowadzonego przez pedagożki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W całym mieście trwa koszenie traw. Znacznie wcześniej, bo już w drugiej połowie marca, pielęgnację zieleni, czyli wykoszenie traw i wycięcie trzcin, wykonano wokół jeziora Bugaj.
Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.