Serdecznie zapraszamy 16 czerwca na Dni Otwarte do ZSCKU w Wolborzu. Wśród zaplanowanych atrakcji jest m.in. prezentacja oferty kształcenia, zajęcia i pokazy w ramach funkcjonowania THK, zajęcia otwarte w nowoczesnej ekopracowni, warsztaty hotelarstwa, kreatywne zajęcia w szkolnej bibliotece, atrakcje przygotowane przez wychowawców internatu.
Adam Wdówka ma 20 lat i pochodzi z Opoczna. To wyjątkowy młody mężczyzna, posiadający wiele życiowych pasji, wśród których prym wiodą sport oraz muzyka. Uwielbia też realizować swoje marzenia. Niedawno udało mu się spełnić kolejne – wraz z grupą przyjaciół, na oczach kamer, udał się w podróż po Europie. Jej hasłem przewodnim był tytuł programu „Down the road”. Adam oraz jego nowi znajomi, mają bowiem zespół Downa. Przez kilka tygodni opiekował się nimi m.in. Przemek Kossakowski.
Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło kilka minut po godzinie 17 przy ulicy Koneckiej w Sulejowie. Ranna jest pasażerka osobówki.
Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12 został powołany również w obecnej kadencji Sejmu. Jego wiceprzewodniczącym jest poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Grabarczyk.
"Malarskość filmu" to projekt Muzeum Kinematografii w Łodzi, który powstał we współpracy z piotrkowską "Budowlanką". W ramach spotkania uczniowie mogli obejrzeć dwa filmy, wzięli udział w wykładzie filmoznawcy i krytyka filmowego dr. Macieja Dowgiela, uczestniczyli też w warsztatach.
Grabiczanie zauroczyli jury i publiczność III Przeglądu Piosenki Patriotycznej „Matecznik” w Szadku. Po raz kolejny udowodnili, że praca przynosi efekty, wyśpiewując I miejsce. Przed składem sędziowskim wystąpiło piętnaście zespołów z całego województwa łódzkiego. Podczas koncertu artyści wykonali utwory o tematyce patriotycznej m.in. „Dwa serduszka”, „Żołnierza i pannę”, czy ,”Nawróconą”.
Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów pieśni i tańca zaprezentował się wolborskiej publiczności w towarzystwie artystów baletowych oraz orkiestry i chóru. Koncert zespołu Mazowsze pod dyrekcją Jacka Bonieckiego, odbył się w ramach projektu NIEPODLEGŁA.
Przedstawiciele 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali w piątek porozumienie o współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.
Współczesne zespoły ludowe powstają najczęściej z oddolnej, spontanicznej potrzeby. Przyświeca temu chęć muzykowania, spotykania się, promowania swojego regionu, a także ocalenia od zapomnienia miejscowego dziedzictwa kulturowego. Tak też jest w przypadku zespołu Grabiczanie. Zespół z założenia miał charakter amatorski, a jego celem była popularyzacja wśród mieszkańców regionu muzyki ludowej tzw. folkloru reaktywowanego. Z biegiem czasu repertuar poszerzył się o muzykę popularną, kolędy i pastorałki, również te stare i zapomniane.
Zespół do spraw elektromobilności powołał 3 lipca prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Głównymi zadaniami nowego zespołu będą: inicjowanie działań lokalnej polityki elektromobilności poprzez zapewnienie odpowiednich rozwiązań w obszarze nowych technologii, które usprawnią funkcjonowanie miasta; przygotowanie koncepcji projektów w sektorze elektromobilności, systemów transportu - w tym planowanych do objęcia dofinansowaniem UE; współpraca z partnerami zewnętrznymi.