10 lat zespołu Grabiczanie

ePiotrkowRegion Wtorek, 23 listopada 20216 1318
Ludowy Zespół "Grabiczanie" obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę swojego istnienia. Wyjątkową rocznicę muzycy uczcili najlepiej jak mogli - wyjątkowym koncertem.
Fot. UG Grabica

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy ówczesnej wójt Edwardy Wójcik. Zrzesza osoby, które chcą wspólnie pośpiewać, przy okazji kultywując zwyczaje i tradycje ludowe. Zaangażowanie i pracowitość to cechy charakteryzujące całą grupę. Przez ostatnią dekadę aktywnie uczestniczyli w życiu swojej małej ojczyzny, ale też rozsławili ją w regionie odnosząc sukcesy na przeglądach i festiwalach.

 

Miniony czas to lata wspaniałej działalności, krzewienia wyjątkowej kultury i folkloru. Choć minęło 10 lat, to dla nich czas się zatrzymał. Wciąż aktywni, a swoją energią potrafią zabawić na wydarzeniach liczną publiczność. Bogaty dorobek artystyczny jest szlifowany pod okiem wykwalifikowanych muzyków Pani Grażyny i Daniela Baranowskich. Natomiast ukoronowaniem ich pracy jest wydana w tym roku płyta z 15 wybranymi utworami.

 

Zwieńczeniem tego wspaniałego święta Grabiczan, był znakomity poczęstunek, przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Polesia.

Dzięki takim zespołom jak Grabiczanie, dzięki ich talentowi, pasji i zaangażowaniu muzyka ludowa żyje i pozwala ludziom wędrować w czasie i kulturze. Pragniemy podziękować zespołowi za stałą obecność w życiu kulturalnym Gminy Grabica, za wszechstronne zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów w działalności artystycznej - mówi Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gimbaza ~Gimbaza (Gość)24.11.2021 09:46

Czy w empiku dostanę ich płyte?

00


gregu ~gregu (Gość)23.11.2021 14:01

Dzisiaj jechałem przez Grabice,ludzie,jak można żyć w takim smrodzie i fekaliach !!!!

51


sdfsdf ~sdfsdf (Gość)23.11.2021 15:01

Fajne Grażynki :-)

30


mnopr ~mnopr (Gość)23.11.2021 08:50

gratulacje, dobra robota, dalszych sukcesów i wielu lat na scenie

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat