W czwartek w godzinach porannych doszło do zderzenia dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 12. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Rękoraj w godzinach porannych.
To była prawdziwa uczta dla fanów muzyki klasycznej w Piotrkowie. W środowe popołudnie w Zamku Królewskim zagrał wybitny młody ukraiński pianista Illia Ovcharenko.
Do zderzenia dwóch samochodów osobowy doszło w środowe popołudnie na ul. Kostromskiej w Piotrkowie. Podczas wypadku jedna osoba została poszkodowana.
We wtorek w nocy doszło groźnego wypadku na autostradzie A1 tuż koło Kamieńska. Samochód osobowy mazda uderzył w tył holowanego samochodu ciężarowego volvo.
Rozbudowa zaplecza kuchennego oraz wybudowanie nowego garażu dla OSP - to dwa najważniejsze elementy prac, które wykonano w Domu Ludowym w Gomulinie. Prace przy dużej, dwuletniej inwestycji już się zakończyły.
Każdy kierowca, który lekceważy przepisy ruchu drogowego musi liczyć się z tym, że spotkają go surowe konsekwencje. Przekonał się o tym 40-latek, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził fordem z prędkością 113 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat i punkty karne.
Z pozoru zwyczajny wjazd na parking jednego z piotrkowskich marketów, a dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Najczęstsza przyczyna to nieustąpienie pierwszeństwa. Mowa o strefie ruchu przy ulicy Kostromskiej w Piotrkowie. Sprawdziliśmy do ilu zdarzeń doszło tam w ciągu ostatnich 5 lat. O przygotowanie statystyk zwróciliśmy się do piotrkowskiej policji.
W czasach zimnej wojny i podziału na blok wschodni i zachodni znajomość sygnałów alarmowych była zmorą niejednego ucznia. Na zajęciach z Przysposobienia obronnego ćwiczono elementy obrony cywilnej m.in. wkładania na czas masek gazowych i rozpoznawania sygnałów alarmowych. Po zmianach ustrojowych przedmiot ten zastąpiono Edukacją dla Bezpieczeństwa. Wiedza o alarmach stała się ciekawostką. Wojna na Ukrainie sprawiła, że warto ją sobie odświeżyć.
W Piotrkowie przebywa wiele ukraińskich rodzin. Wspólnie z polskimi, u których znalazły schronienie, przygotowywały świąteczne potrawy i święciły koszyczki. Wśród składanych sobie życzeń, najczęściej wypowiadane były "Spokojnego nieba nad głową".
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.