Advertisement

Gomulin: zakończono rozbudowę Domu Ludowego

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 19 kwietnia 2022272924
Rozbudowa zaplecza kuchennego oraz wybudowanie nowego garażu dla OSP - to dwa najważniejsze elementy prac, które wykonano w Domu Ludowym w Gomulinie. Prace przy dużej, dwuletniej inwestycji już się zakończyły.

Ładuję galerię...

Prace budowlane zakończyły się w kwietniu. Po wschodniej stronie budynku wzniesiono dwukondygnacyjne zaplecze kuchenne, które powiększyło i polepszyło funkcjonalność istniejącej kuchni. Wewnątrz starej części budynku wykonano prace przy adaptacji miejsca na pomieszczenia gospodarcze, sanitariaty oraz zaplecze dla użytkowników boiska sportowego.
Rozbudowa Domu Ludowego polegała także na dobudowaniu jednokondygnacyjnego garażu, w którym swoje miejsce znajdzie drugi wóz strażacki OSP Gomulin.


Dzięki wykonanej inwestycji powierzchnia użytkowa obiektu zwiększyła się z 896,49 do 1039,76 metrów kwadratowych. Radości z zakończenia tak dużej inwestycji cieszy się wójt Roman Drozdek.

Konieczność przeprowadzeni modernizacji i rozbudowy Domu Ludowego w Gomulinie wynikała z dwóch powodów. Pierwszy to potrzeba dobudowania drugiego garażu na samochód bojowy pozyskany przez jednostkę OSP Gomulin i sfinansowany w całości ze środków pochodzących z budżetu państwa. Drugi to dostosowanie zaplecza kuchennego do obecnie obowiązujących norm i wymogów wynikających z prawa budowlanego stawianych budynkom użyteczności publicznej. Cieszę się ogromnie, że inwestycję udało się doprowadzić do szczęśliwego finału - mówi Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska. 

Jak podkreśla wójt Drozdek, jest niezwykle zadowolony z jakości wykonania tych prac.

Właściwe wykonawstwo w dzisiejszych czasach jest swego rodzaju bolączką dla samorządów, stąd wyrażam wielką wdzięczność dla tego wykonawcy, który jest wzorem do naśladowania godnym polecenia. Myślę, że zmodernizowany Dom Ludowy w Gomulinie spełnia oczekiwania mieszkańców tego sołectwa i sąsiednich miejscowości i przełoży się na jeszcze większą integrację oraz wyzwoli jeszcze większą energię bardzo prężnie działających tam wielu organizacji społecznych – dodaje Roman Drozdek.

Prace przy Domu Ludowym w Gomulinie trwały ponad rok, a ich koszt wyniósł nieco ponad 2 mln 300 tys. złotych. 


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wydatek ~wydatek (Gość)23.04.2022 07:23

czy moze ktoś uargumentować, dlaczego zostało wydane tyle pieniędzy?

20


cozaludzie ~cozaludzie (Gość)19.04.2022 22:20

Jak wam świetlica niepotrzebna to zawsze można sprzedać. Za dobro złem odpłacacie. Podłość i zawistność

63


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)19.04.2022 14:58

co konkretnie aż tyle kosztowało ?

70


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)21.04.2022 16:23

Parafrazując biskupa z "Kleru" - nie sztuką jest zmodernizować, trzeba modernizować...

20


Lokals ~Lokals (Gość)21.04.2022 08:08

2 miliony to przesada i to z naszych podatków.

32


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)21.04.2022 07:31

Jako dom ludowy to służy, ale nie wiadomo komu bo nic się tam nie odbywa.
A wesela w ciągu roku to chyba póki co na jednej ręce można policzyć.
I jeszcze jedno pytanie gdzie jest furtka do apteki?
A i po co te bramy jak ma służyć ludziom? Chyba po to, aby zamykać i aby mieszkańcy nie mogli tam aut zostawiać. Choć podobno dom ludowy jest jednostką służącą mieszkańcom wybudowanym przez nich i zmodernizowanym za ich pieniądze z podatków!!!

31


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.04.2022 22:10

wydatki powyżej miliona powinny być przegłosowane przez wszystkich 42 sołtysów na zebraniach i konsultowane z szerokim gronem mieszkańców, ponieważ to są środki z podatków mieszkańców i firm z terenu całej gminy

31


Egon ~Egon (Gość)19.04.2022 14:24

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

40


wieśniak ~wieśniak (Gość)19.04.2022 15:38

Fajnie wyglądają te odbudowanie sale osp. Martwi mnie tylko koszt utrzymania przez gminę tylu budynków. Ciekawe ile rocznie to jest kasy. Ale czego nie robi się dla zabawy i elektoratu.

81


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.04.2022 01:01

magister i to nie byle jaki, bo od prawa

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat