Co dalej z feralnym wyjazdem?

Wtorek, 19 kwietnia 202229
Z pozoru zwyczajny wjazd na parking jednego z piotrkowskich marketów, a dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Najczęstsza przyczyna to nieustąpienie pierwszeństwa. Mowa o strefie ruchu przy ulicy Kostromskiej w Piotrkowie. Sprawdziliśmy do ilu zdarzeń doszło tam w ciągu ostatnich 5 lat. O przygotowanie statystyk zwróciliśmy się do piotrkowskiej policji.
fot.: K.Rudzki fot.: K.Rudzki

Odnotowaliśmy 34 zdarzenia drogowe, w tym 4 wypadki oraz 30 kolizji. Jedną z głównych ich przyczyn było nieustąpienie pierwszeństwa. Wjazd i wyjazd w tym miejscu oznaczony jest jako strefa ruchu, zobowiązuje więc kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym dokładnej obserwacji drogi i prawidłowego sposobu włączania się do ruchu - informuje Dagmara Mościńska z zespołu prasowego piotrkowskiej komendy policji.A co na ten temat uważają sami kierowcy?

 

Jeżeli mam skręcić w lewo to mam obawy i jeżdżę na około. Wiem, że dużo jest tu kolizji, warto byłoby rozważyć zmianę. 

 

 

To problematyczne skrzyżowanie, ostatnio był też wypadek. Według mnie jest bezpiecznie jeśli przestrzegamy przepisów i jedziemy ostrożnie. Moi znajomi o mały włos uniknęli w tym miejscu kolizji. 

 

 

Wyjazd w lewo powinien być w tym miejscu zakazany. Lepszym rozwiązaniem byłby wjazd ze stacji benzynowej.

 

 

Póki co zmiany w tym miejscu nie są planowane.

 

Nie przewidujemy działań zmierzających do przebudowania skrzyżowania - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie i jednocześnie apeluje do kierowców o ostrożność i wzajemną uprzejmość na drodze.

 

Do piotrkowskiego ZDiUM-u nie wpływały wnioski od mieszkańców, dotyczące zmiany organizacji ruchu w tym miejscu.

Jedni ustępują pierwszeństwa i przepuszczają, a inni nie, dlatego też dochodzi tam do tego typu zdarzeń. Do piotrkowskiego ZDiUM-u nie wpływały żadne wnioski od mieszkańców dotyczące tego ciągu komunikacyjnego. Dopiero, gdy taki wniosek indywidualny lub zbiorowy wpłynie do zarządu, wtedy sprawą zajmiemy się na komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego - podsumowuje Karol Szokalski.

 


Innego zdania jest natomiast Dariusz Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie, który przypomina, że ten problem był sygnalizowany m.in. w ubiegłym roku.

 

 

Na początku 2021 roku wystosowaliśmy pismo, w którym zasygnalizowaliśmy duży problem, który powoduje ograniczenie płynności ruchu, ale również niebezpieczeństwo powodowane tym, że często zdarzają się tam kolizje, stłuczki a nawet wypadki. Nasi egzaminatorzy przedstawili także sposób rozwiązania problemu, to w jaki sposób można zmienić tamtejszą organizacje ruchu. Pismo zostało skierowane do piotrkowskiego ZDiUM-u. Z odpowiedzi jaką otrzymaliśmy we wrześniu wynikało, że rozwiązaniem, które można będzie zastosować, jest wyjazd z ul. Norwida w u. Kostromską, poprzez zmianę tej organizacji i nakaz jazdy w prawo. Miało to by się odbyć po konsultacji z radą osiedla. Jak widzimy jednak, do tej pory nic się nie zmieniło - tłumaczy Misztal.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hdjd ~Hdjd (Gość)20.04.2022 16:28

Moim zdaniem tam trzeba by zrobić światła

02


Hmmm ~Hmmm (Gość)19.04.2022 16:00

Przede wszystkim zasada ograniczonego zaufania i mniejszy pośpiech - nie tylko na tym wyjeździe.
Proponuję przejechać się po Łodzi albo Warszawie w godzinach szczytu. Tam zwykła zmiana pasa ruchu niekiedy jest wyzwaniem, bo wielu kierowców jeździ na zderzak... a jak źle pojedziesz na skrzyżowaniu, to później nadrabiasz kilka kilometrów. U nas tradycyjnie - problem u kierowców, żeby przejechać kilkaset metrów więcej. A włodarze? Trzeba powołać cały sztab ludzi, żeby namalować linię ciągłą i postawić znak?

62


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)19.04.2022 08:19

A wjazd/wyjazd na bierdonce ,na Piłsudskiego obok stacji shela to nie ma problemów ?? Przecież tam jest tragedia...

48


don luis ~don luis (Gość)20.04.2022 23:18

a Norwida czemu ma byc pokrzywdzona? Kto byl pierwszy Lidl czy ul. Norwida? Mogli myslec jak budowali ten market nad drogami wjazdami wyjazdami...
A najlepi przeniesta Lidla za miasto...

20


al ~al (Gość)19.04.2022 12:00

Och Karol Kłamczuszek,

110


:( ~:( (Gość)19.04.2022 11:52

No ładnie. Pan Szokalski nawet nie wie jakie pisma ws dróg wpływają.
No cóż na takie władze miasta Państwo głosowaliście.
Totalna zapaść mojego ukochanego miasta:(

100


abcde ~abcde (Gość)19.04.2022 16:33

Co dalej? Czekamy na trupa, wtedy ktoś może zostanie wylany z roboty na zbity p....

41


go?ć_mieszkanka ~go?ć_mieszkanka (Gość)19.04.2022 15:27

Ja tam nie jeżdżę. Lepiej niech naprawią ul Słowackiego

12


Miś ~Miś (Gość)19.04.2022 14:39

Cytuję:
Do piotrkowskiego ZDiUM-u nie wpływały żadne wnioski od mieszkańców ....... "gdy" wpłynie do zarządu, wtedy sprawą zajmiemy się na komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego - podsumowuje Karol Szokalski.

Jaki Magistrat takie służby ........... kocham biurokrację.
Panie Karolu a stołek Dyrektora za co ........... jest grzany.

90


go?ć_wolf ~go?ć_wolf (Gość)19.04.2022 13:42

Ten problem rozwiąże przy wyjeździe nakaz skrętu w prawo i dla jadących od Dmowskiego zakaz skrętu w lewo na Lidl

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat