Dziś przed magistratem, w przerwie pomiędzy obradami sesji Rady Miasta, kilkadziesiąt osób agitowało przeciwko referendum, które ma się odbyć w Piotrkowie 15 września.
Obrady piotrkowskiej Rady Miasta rozpoczęły się od mocnego akcentu. Na sali pojawiła się grupa osób w maskach z twarzami prezydenta Chojniaka i dyrektora OSIR-u Leszka Heinzla.
Przez błędy urzędników Piotrków stracił część dotacji na oczyszczalnię ścieków.
W czwartek (22 sierpnia) około godziny 12.10 w miejscowości Młoszów gm. Wolbórz doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki.
Jak bumerang wraca sprawa targowiska znajdującego się w pobliżu Przedszkola Samorządowego nr 15. Co parę dni dochodzi do awantur pomiędzy kupcami a inkasentami. Pod „Kwadratem” interweniowała też Straż Miejska. Problemy handlujących trwają od maja. Ci ostatni uważają, że są szykanowani przez urzędników.
Nietypowe zgłoszenie do straży wpłynęło w czwartek przed godziną 4 nad ranem.
Ile mieszkańcy bloków zapłacą za odbiór śmieci...? Tych, za które spółdzielnie nie chcą przyjmować opłat? Wiele wskazuje na to, że będą musieli płacić tak, jak za śmieci niesegregowane.
Fundacja Miasto Kotów, działająca m.in. na terenie Piotrkowa Trybunalskiego w akcji „Pomoc dla schronisk” organizowanej przez firmę Krakvet, zdobyła dla swoich podopiecznych karmę za prawie 15 tysięcy złotych, co daje ponad 2 tony karmy dla potrzebujących kotów.
Dwie firmy stanęły do przetargu na remont kamienica przy ulicy Sieradzkiej, w której mieści się Ośrodek Edukacji Artystycznej. To pierwszy budynek, który przejdzie renowację w ramach realizacji drugiego etapu projektu Trakt Wielu Kultur.
65 osób - w tym 4 z naszego regionu – zginęło w największej w historii Polski katastrofie kolejowej do której doszło 33 lata temu, 19 sierpnia 1980 roku na odcinku Otłoczyn – Brzoza Toruńska.