Czy osoby przebywające w piotrkowskim schronisku dla bezdomnych są proszone o opuszczanie ośrodka o 6 rano? O takiej sytuacji informowali słuchacze wtorkowego magazynu Magiel na antenie Strefy FM Piotrków. Te informacje dementuje kierownik piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych.
Przed kilkoma miesiącami zachęcaliśmy do odwiedzenia niemal bliźniaczego obiektu – bunkru kolejowego w Konewce. I choć wiele między nimi podobieństw, to jednak jest jedna zasadnicza różnica. Bunkier w Jeleniu stoi zapomniany, w przeciwieństwie do obiektu w Konewce, który zagospodarowano i przygotowano tak, by turyści nie wyjeżdżali zawiedzeni.
Zimą normy powietrza w polskich miastach przekraczane są nawet kilkukrotnie (dane: Airly, GIOŚ). Pytanie zatem nie czy, a czym oczyszczać powietrze w mieszkaniu?
NIE! Dla żywych prezentów. Każdego roku organizacje chroniące prawa zwierząt, zwracają się z takim apelem przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w wielu domach pod choinką pojawi się uroczy szczeniak, kotek czy inne zwierzątko domowe. Radość najmłodszych domowników jest wtedy wielka, niestety zdarza się tak, że z upływem czasu zanika i zwierzak, który miał być przyjacielem staje się tzw. niechcianym prezentem. Piotrkowskie schronisko apeluje w tym przedświątecznym okresie o przemyślane adopcje
"Przygarnij mnie" akcja pod taką nazwą już w sobotę, 29 października, w piotrkowskim schronisku. Będzie można przyjść, zapoznać się ze zwierzakami i kto wie...może opuścić placówkę z przyjacielem na całe życie.
Wakacje kojarzą się z czasem wypoczynku dla całej rodziny. Niestety czasem zdarza się, że gdy przychodzi moment wyjazdu na urlop, nagle pies czy kot, które są jej integralną częścią, stają się... problemem. Wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt przeżywa wtedy oblężenie, bo właściciele porzucają swoich pupili. Czy podobny problem występuje w Piotrkowie Trybunalskim? O tym, że miłość do czworonoga powinna trwać przez 365 dni w roku i jak na początku tegorocznego lata wygląda sytuacja w tutejszym schronisku, rozmawialiśmy z jego przedstawicielami.
W czasach zimnej wojny i okresu komunizmu powstało wiele budowli, które miały chronić mieszkańców przed atomową apokalipsą. Do dziś ostało się w Piotrkowie wiele z nich. Schrony znajdują się w podziemiach wielu bloków i instytucji. I obecnie stanowią raczej ciekawostkę niż realne zabezpieczenie przed wojną atomową.
Uczniowie klas technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. Było to już kolejne spotkanie prowadzone na terenie schroniska pod czujnym okiem lekarzy weterynarii, techników weterynarii i behawiorysty.
Funkcjonariusze z piotrkowskiego aresztu przekazali karmę dla porzuconych na terenach objętych walkami w Ukrainie psów i kotów. Do zwierząt docierają wyłącznie żołnierze.
Zbiórkę karmy prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim
W czasie działań wojennych w 1939 roku linia obrony Piotrkowa i Łodzi została wzmocniona bunkrami, a jeden z nich znajduje się w Rozprzy. To tzw. schron tradytorowy dwustronny, wyposażony w strzelnice na dwa ciężkie karabiny maszynowe.