Kolejna akcja usuwania folii pochodzących z działalności rolniczej została zorganizowana w Gminie Grabica. Tamtejsi rolnicy zazwyczaj na własną rękę i na własny koszt muszą szukać zakładu, który zgodzi się odebrać folie składowane w ich gospodarstwach. Pomoc w tym zaproponowali niedawno gminni urzędnicy.
Mszą świętą w sanktuarium N.M.P. Matki Życia w Rozprzy rozpoczęto uroczystości z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy złożono wieńce oraz znicze pod tablicą upamiętniającą 100-lecie powstania 4 i 6 pułku Legionów Piłsudskiego w Rozprzy oraz pod pomnikiem poległych bohaterów walczących o Polskę i Lud w latach 1939-1945. W miejscach pamięci zapłonął Ogień Niepodległości.
Tegoroczne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęto od wspólnego przemarszu z Placu Straży do Kościoła pw. św. Floriana w Sulejowie, następnie w świątyni odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, po której zaprezentowano okolicznościowy spektakl, a na końcu złożono kwiaty i znicze.
Wolborzanie świętowali 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W czwartkowe przedpołudnie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, gminnych instytucji, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół podstawowych, reprezentacja związku pszczelarzy oraz mieszkańcy.
Blisko 100 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. To w ramach obchodów zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.
Na początku listopada została wbita symboliczna łopata pod budowę Ekosfery w centrum Czarnocina. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozpoczęcie budowy tego demonstracyjnego pasywnego budynku użyteczności publicznej. Będzie to energooszczędny i nowoczesny obiekt, spełniający m.in. funkcję edukacyjną w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Drużyna Sołectwa Komorniki zdobyła siatkarski Puchar Burmistrza Andrzeja Jarosa w turnieju, który odbył się w Wolborzu. W skład drużyn weszli zarówno panowie, jak i panie.
Gmina Sulejów dostanie na remont sieci wodno-kanalizacyjnej najwięcej pieniędzy spośród wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego – 5 186 000 zł. To pieniądze z rządowego funduszu Polski Ład, które w całości zostaną wydane na rozbudowę kanalizacji.
Gmina Moszczenica otrzyma 9 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach tej kwoty wykonane zostaną dwie inwestycje - związane z infrastrukturą i oświatą.