Od kilku miesięcy policja i Straż Miejska mogą karać kierowców mandatami także na osiedlach. I to na takich samych zasadach jak na drogach publicznych. Jest tylko jeden warunek – wjazd i wyjazd z osiedlowej uliczki musi być odpowiednio oznakowany – znakiem “Strefa ruchu”. Zarządcy piotrkowskich spółdzielni najpierw czekali na pojawienie się nowych przepisów. Teraz wahają się i zastanawiają, czy to wszystko ma sens?
Kiedy na budowę wjeżdża ciężki sprzęt, cały dom się trzęsie. Sufit w pokoju na górze już zaczął pękać. Rowy melioracyjne zasypane, woda zalewa podwórka. Tak się mieszka przy węźle rakowskim w Piotrkowie.
W dzień i w nocy pod podłogą słychać chrobotanie. Lokatorzy boją się wyjść na klatkę schodową czy zajrzeć do własnej komórki.
- Nie możemy otwierać okien, wywiesić prania na dworze, rozpalić grilla i zwyczajnie posiedzieć na dworze, na własnym podwórku. Nie możemy, bo smród jest nie do wytrzymania. Fetor z pobliskiej chlewni dostaje się do naszych domów, do szaf, przesiąkają nim ubrania.
Zużyty sprzęt oddaj podczas zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Bawełniana zmaga się z tirami. Lokalna firma zmaga się z mieszkańcami, którzy zamierzają blokować drogi. Urząd Miasta zmaga się z nierozwiązanym problemem.
Urodzili się na Ukrainie. Tam się wychowali, mieli swoich bliskich, tam się poznali i zakochali w sobie. Dziś ich domem jest Piotrków. Tu zbudowali swoje gniazdo.
30% lokatorów gminnych mieszkań nie płaci regularnie czynszu. Przez lata dług wobec gminy i zarządzającego miejskimi lokalami Towarzystwa Budownictwa Społecznego urósł do 9 milionów złotych (!!!).
Po 10 latach w Łękach Szlacheckich znowu jest przedszkole.
Władze gminy Rozprza są już po wstępnym porozumieniu z likwidatorem majątku po dawnym GS-ie przygotowują się do przejęcia budynku.