Mieszkańcy ulicy Lipowej w Piotrkowie po wielu latach starań w końcu doczekali się drogi asfaltowej. Prace prowadzono w czasie minionych wakacji. Teraz jest już tam gładka nawierzchnia, ale niestety, nie na całym odcinku. W połowie drogi brakuje... kilkudziesięciu metrów asfaltu. Z jakiego powodu?
Remonty dróg coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom naszego regionu.
Mieszkańcy ulicy Zalesickiej odetchnęli z ulgą. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Piotrkowie uchyliło decyzję Pracowni Planowania Przestrzennego o wydaniu warunków zabudowy dla kurzej fermy na terenie osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Zalesickiej w Piotrkowie.
Smród, wyrwane poręcze schodów, fekalia na klatkach i uciążliwe hałasy, które mieszkańcom ulicy Rycerskiej uniemożliwiają sen do czwartej nad ranem. Tak skutki funkcjonowania okolicznego pubu i przyległego ogródka gastronomicznego przedstawiają lokatorzy sąsiadujących z knajpką domów.
Jest nas znowu o tysiąc osób mniej. Na koniec roku 2009 liczba mieszkańców Piotrkowa wynosiła 78.399 osób, w tym 40.877 kobiet i 36.053 mężczyzn. Tymczasem w 2008 roku w naszym mieście żyły 79 tysięcy 422 osoby.
Już pół roku temu piotrkowska policja przyłączyła się do programu „Wspólne osiedla”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy inicjatywa nie przyniosła jednak większych efektów. Postanowiono więc zintensyfikować działania, a konkretnie wzmóc poszukiwania tzw. liderów, czyli łączników pomiędzy policją a społeczeństwem. Właśnie temu celowi poświęcono czwartkowe (29 października) spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji, w którym – poza policjantami - uczestniczyli także członkowie Rady Miasta, przedstawiciele rad osiedli w Piotrkowie, a także pozostali zainteresowani rozpropagowaniem idei „Wspólnych Osiedli” w naszym mieście.
W Piotrkowie działa aż 13 rad osiedli. Od kilku lat jednostki pomocnicze gminy powstają jak grzyby po deszczu. W każdej radzie osiedla zasiada kilkanaście osób, wśród nich jest wielu miejskich rajców.