Najmniej, bo zaledwie 1794 osoby, liczył Piotrków w 1793 roku. Najwięcej - przeszło 80 tysięcy - pod koniec lat 80. minionego stulecia…
- Ponieważ nie spotykamy się z pozytywnym odzewem ze strony miasta co do lokali socjalnych, zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej podjął decyzję o budowie mieszkań rotacyjnych - mówi Stanisław Boczek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Słowackiego w Piotrkowie.
W gminie Rozprza odnotowano na koniec roku 2010 r. znaczący wzrost liczby mieszkańców. 2011 rok powitało 12.215 osób, czyli o 20 więcej niż było na koniec w 2009 roku. Ubiegły rok był też najliczniejszy pod względem urodzeń na przestrzeni 8 lat. W 2010 roku przyszło na świat 147 małych mieszkańców. Najwięcej urodziło się ich w Rozprzy, Niechcicach i Lubieniu.
Na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie pojawili się fałszywi kominiarze.
Rada Osiedla „Słowackiego-Północ” rozstrzygnęła konkurs na najładniejszy balkon o wystroju świąteczno-noworocznym.
Dobiega końca kadencja rad osiedli, dlatego w najbliższym czasie odbędą się wybory do tych jednostek gminy.
Z Meszcz na krajową „Ósemkę” nie wyjedziemy już nigdy.
Dach przecieka, plamy na ścianach, pleśń i wilgoć w mieszkaniu. I tak już 12 lat. Budynek przy ulicy Bugajskiej w Piotrkowie powstał w 1998 roku...
Władze Radomska próbują namówić mieszkańców, żeby pomogli w odśnieżaniu miasta. Jak twierdzą przedstawiciele urzędu - służby miejskie nie są w stanie odśnieżyć wszystkich chodników i ulic.
Sobota, wietrzny, wieczór i mała strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamocinie. To tu, tak jak kilkadziesiąt lat temu, spotkały się kobiety z jednej gminy. Panie ubijały masło, przędły wełnę, wyszywały ludowe wzory, maglowały pościel. W tym gronie znaleźli się również mężczyźni, którzy ostrzyli kosy i akompaniowali damskim śpiewom. Wszystko to podczas warsztatów integracyjnych kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grabica, które mają za zadanie uchronić ludowe tradycje od zapomnienia.