Advertisement

Artykuły do tagu: odśnieżanie

Zima wróciła, trudne warunki na drogach [ZDJĘCIA]
Prognozy meteorologów się sprawdziły. W nocy do Piotrkowa znów zawitała zima. Padający śnieg spowodował trudne warunki na drogach. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Niełatwa podróż piotrkowskimi ulicami
Niebezpieczne warunki do jazdy nadal panują w Piotrkowie Trybunalskim i regionie. Intensywne opady śniegu sprawiają, że drogowcy - mimo wzmożonej aktywności - nie nadążają z odśnieżaniem ulic. Trudno jeździ się resztą nie tylko w trybunalskim grodzie. Nasi czytelnicy informują nas, że w kiepskim stanie są też drogi w Tomaszowie Mazowieckim czy trasa S8 i autostrada A1.
3 tys. złotych mandatu za jazdę nieodśnieżonym samochodem
Zimowa aura na stale rozgościła się w Piotrkowie Trybunalskim. Od soboty w ruch poszły miotły i skrobaczki do szyb. Pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem jazdy dobrze odśnieżyć swój samochód. Ucierpieć może na tym nasze bezpieczeństwo, ale także portfel.
Sprawdzamy standardy odśnieżania w Piotrkowie
Do Piotrkowa zawitała śnieżna zima, a z nią problemy z oblodzonymi i zaśnieżonymi drogami. Sprawdziliśmy, jak powinny być odśnieżone poszczególne ulice w mieście.
Nowy sprzęt do odśnieżania
Gmina Wola Krzysztoporska wzbogaciła się o nowy sprzęt drogowy. Do nowo zakupionego w lipcu 2021 r. ciągnika – tuż przed końcem 2021 roku dokupiono osprzęt do zimowego utrzymania dróg: pług oraz posypywarko-piaskarkę piasku i soli.
Zima znów zaskoczy drogowców?
To pytanie w listopadzie zadaje sobie większość kierowców. Jak będzie w tym roku w Piotrkowie? - Jesteśmy w blokach startowych - zapowiada, odpowiadający za odśnieżanie miasta, Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta
Jak w Piotrkowie (nie) radzą sobie ze śniegiem?
Zima zadomowiła się na dobre i taka aura będzie nam towarzyszyć co najmniej kilka, a nawet kilkanaście dni. Jak co roku chciałoby się zacytować klasyka, że „zima znowu zaskoczyła drogowców”. Mieszkańcy narzekają, że ulice są nie odśnieżone, a służby miejskie zapewniają, że pracują pełną parą. W nocy z niedzieli na poniedziałek zima mocno zaatakowała.
Zgłaszający często krzyczą i obrażają. Z czym muszą się zmagać dyżurni akcji zima?
W nocy z niedzieli na poniedziałek w naszym regionie mocniej sypnęło śniegiem. Zdaniem niektórych mieszkańców Piotrkowa służby znów nie były gotowe na to, by należycie zadbać o stan dróg. Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK przypominają jednak, że w kwestii odśnieżania jezdni niezmiennie obowiązuje hierarchia, według której w pierwszej kolejności trzeba zadbać o główne ulice miasta.
Mieszkańcy Piotrkowa narzekają na stan dróg
Zimowa aura nie odpuszcza, a według synoptyków podobna pogoda będzie się utrzymywać przez najbliższe dni. To oznacza niełatwe warunki na drogach, także miejskich. Zachowajcie czujność, zwłaszcza na obrzeżach Piotrkowa, gdzie miejscami jest naprawdę bardzo ślisko.
Za nieusunięcie śniegu z chodnika grozi mandat, a nawet grzywna
Przypominamy, że odśnieżanie chodników przylegających do nieruchomości to obowiązek właścicieli posesji. Za jego niedopełnienie możemy otrzymać mandat od strażników miejskich.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat