Budynek przy ul. Wojska Polskiego 122 przechodzi do historii. Do 2020 roku swoją siedzibę miała tu Biblioteka Pedagogiczna, instytucja została jednak przeniesiona na ul. Wojska Polskiego 2. Wcześniej obiekt był siedzibą Odzieżowej Spółdzielni Pracy "Nasza przyszłość". Teraz budynek znika rozbierany przez ciężki sprzęt, teren został kupiony przez jednego z piotrkowskich deweloperów i jak nieoficjalnie wiadomo powstać tu może kompleks mieszkalno-usługowy.
Secesyjną willę na ul. Dąbrowskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim kojarzy niemal każdy mieszkaniec miasta. Willa Wanda projektu Feliksa Nowickiego powstała w 1905 roku. Mieściło się tu Centralne Biuro Werbunkowe Legionów Polskich, w czasie wojny gestapo zaś po II Wojnie Światowej budynek był własnością wojska. Do 2010 roku swoją siedzibę miała tu np. Wojskowa Komenda Uzupełnień. Później willa została sprzedana w prywatne ręce. Nowi właściciele wyremontowali dach czy zabytkowe figury, jak nieoficjalnie wiadomo jeszcze kilka lat temu były plany na porozumienie z rządem na stworzenie w Wandzie muzeum Legionów Polskich. Od ponad miesiąca budynek jest znów na sprzedaż, kto kupi secesyjną willę i co powinno w niej powstać?
- Przez trzy lata przygotowywaliśmy się na gruntowną modernizację garażu - mówi starszy brygadier Paweł Dela, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. Prace remontowe budynku komendy piotrkowskich strażaków już się rozpoczęły. Najpierw modernizacja garażu. Koszt wszystkich prac to prawie 5,5 miliona złotych i zakończą się w przyszłym roku.
Do 2020 roku swoją siedzibę przy ul. Wojska Polskiego 122 miała Biblioteka Pedagogiczna. Instytucja została jednak przeniesiona na ul. Wojska Polskiego 2. Budynek sprzedano deweloperowi. Czy powstanie tutaj nowy kompleks mieszkań? Piętrowiec po Bibliotece Pedagogicznej świeci pustkami, wymontowano okna, oświetlenie i ogrzewanie, w środku została jedynie winda. Jak usłyszeliśmy od straży miejskiej, często zdarza się, że są tu wzywane patrole. Przez nieodpowiednie zabezpieczenie wejść do środka dostają się bezdomni oraz szukająca przygód młodzież.
Dawny budynek starostwa powiatowego został sprzedany na początku 2024 roku. Nowy nabywca firma Kr Capital z Piotrkowa zapłaciła 3 mln 535 tysięcy złotych za działkę wraz z przestarzałym budynkiem. "Blaszak" został wybudowany jako nowoczesny obiekt tymczasowy na Centralne Dożynki w 1979 roku, ostał się jednak 45 lat. Ze względu na typ konstrukcji był bardzo uciążliwy do utrzymania w sezonie grzewczym, m.in. dla tego poszedł "pod młotek".
Do groźnego pożaru doszło w dawnym budynku szpitala miejskiego im. Świętej Trójcy. Obecnie budynek nie jest już użytkowany i popada w ruinę. Dziś „zamieszkiwany” jest tylko przez bezdomnych, którzy mogli zaprószyć ogień.
Zawaliła się kolejna część nieużytkowanego budynku przy ulicy Dąbrowskiego w Piotrkowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 18.00.
Dawna siedziba starostwa została sprzedana. Budynek przy ul. Żeromskiego 31 w Piotrkowie, czyli popularny "blaszak" ma nowego właściciela.
Po kilku miesiącach prac, zmodernizowany budynek po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie, zostanie oficjalnie otwarty dla podróżnych. Tym samym dobiegł końca drugi etap budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
- To najpiękniejszy dzień w mojej pracy samorządowca - tak w sobotę mówił wójt gminy Czarnocin Roman Miksa, a działo się to podczas otwarcia EkoSfery - nowego centrum kultury w gminie.