Reklama

Artykuły do tagu: ludzie

21.06.2021 12:47
Tłumy na
W ostatnich dniach pogoda zdecydowanie dopisuje, temperatury sięgają nawet 32° w cieniu, a więc mieszkańcy regionu szukają ochłody.
Filmowcy wracają do Piotrkowa
Początek czerwca upłynie mieszkańcom piotrkowskiej Starówki pod znakiem obecności ekipy filmowej. Piotrków po raz kolejny w swojej historii stanie się plenerem filmowym. Tym razem na staromiejskich ulicach będą powstawały zdjęcia do serialu „Ludzie i Bogowie”. Trybunalski gród wcieli się w Warszawę z czasów okupacji hitlerowskiej.
Bronisław Brylski między sztuką a polityką... znów
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.
Rafał Brzozowski poprowadzi Strefę Hitów
W najbliższy piątek program Strefa Hitów w Strefie FM będzie współprowadził jeden z popularniejszych wokalistów młodego pokolenia Rafał Brzozowski.
Paryski szachista rodem z Piotrkowa
Mawiano o nim „mistrz z Piotrkowa”, „profesor szachów”. Jego przeciwnikami byli najlepsi z najlepszych.
„Trzeba uważać na swoje marzenia” - rozmowa z Martyną Kwiatkowską
Martyna Kwiatkowska to piotrkowianka, od kilku lat koordynuje projekty Fundacji Edukacja dla Demokracji w Tadżykistanie.
Kolejny piotrkowianin napisał książkę
Pochodzący z Piotrkowa Piotr Wałkówski jest autorem książki „Powietrzny korsarz”, która niedawno pojawiła się na rynku.
17 tys. rysunków - 7 lat życia
By powstała 1 sekunda filmu, musiał narysować 24 rysunki. W sumie powstało ich ponad 17 tysięcy. Filmowi „Lato 2014” poświęcił 7 lat życia.
Jesień przyszła na dobre. Poranki i noce robią się coraz chłodniejsze, a brak słońca może powodować przygnębienie i nie najlepsze samopoczucie.
Złota Wieża Trybunalska dla Korczaka-Ziołkowskiego
W czwartek, 25 września o godz. 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji przy ul. Rycerska 3 odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz wręczenie 39. Złotej Wieży Trybunalskiej.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat