Artykuły do tagu: ludzie

Podsumowanie ESG - PepsiCo prezentuje przykłady pionierskich zmian w branży
Dziś po raz pierwszy od czasu wdrożenia strategii PepsiCo Positive (pep+), firma opublikowała swoje Podsumowanie w Zakresie Działań Środowiskowych, Społecznych i Ładu Korporacyjnego (ESG). Pep+ to strategiczna i kompleksowa transformacja biznesu skupiona wokół zrównoważonego rozwoju i kapitału ludzkiego, które tworzą wartość i przyczyniają się do wzrostu, inspirując pozytywne zmiany.
Historia piotrkowskiego radia. To już prawie 30 lat
Czerwiec roku 1992. W Polsce ma miejsce słynna „noc teczek”, która kończy się odwołaniem rządu Jana Olszewskiego. Swoje protesty rozpoczyna Samoobrona Andrzeja Leppera. W Szwecji odbywają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, sensacyjnie wygrane przez Danię. A w Piotrkowie startuje radio. Jedno z pierwszych prywatnych w naszym kraju.
21.06.2021 12:47
Tłumy na
W ostatnich dniach pogoda zdecydowanie dopisuje, temperatury sięgają nawet 32° w cieniu, a więc mieszkańcy regionu szukają ochłody.
Filmowcy wracają do Piotrkowa
Początek czerwca upłynie mieszkańcom piotrkowskiej Starówki pod znakiem obecności ekipy filmowej. Piotrków po raz kolejny w swojej historii stanie się plenerem filmowym. Tym razem na staromiejskich ulicach będą powstawały zdjęcia do serialu „Ludzie i Bogowie”. Trybunalski gród wcieli się w Warszawę z czasów okupacji hitlerowskiej.
Bronisław Brylski między sztuką a polityką... znów
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.
Rafał Brzozowski poprowadzi Strefę Hitów
W najbliższy piątek program Strefa Hitów w Strefie FM będzie współprowadził jeden z popularniejszych wokalistów młodego pokolenia Rafał Brzozowski.
Paryski szachista rodem z Piotrkowa
Mawiano o nim „mistrz z Piotrkowa”, „profesor szachów”. Jego przeciwnikami byli najlepsi z najlepszych.
„Trzeba uważać na swoje marzenia” - rozmowa z Martyną Kwiatkowską
Martyna Kwiatkowska to piotrkowianka, od kilku lat koordynuje projekty Fundacji Edukacja dla Demokracji w Tadżykistanie.
Kolejny piotrkowianin napisał książkę
Pochodzący z Piotrkowa Piotr Wałkówski jest autorem książki „Powietrzny korsarz”, która niedawno pojawiła się na rynku.
17 tys. rysunków - 7 lat życia
By powstała 1 sekunda filmu, musiał narysować 24 rysunki. W sumie powstało ich ponad 17 tysięcy. Filmowi „Lato 2014” poświęcił 7 lat życia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat