Jeszcze kilka miesięcy temu podróżujący komunikacją miejską mogli doładować bilet elektroniczny w czterech miejscach na terenie Piotrkowa. Dziś zostały tylko dwa. Okazuje się, że dla wielu problemem jest dotarcie na Wierzeje w godzinach pracy lub do siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego przy ul. Krakowskie Przedmieście w godzinach od 7.00 do 15.00. Prawdopodobnie problem ten nie potrwa jednak długo.
Przebudowa Słowackiego była ostatnim elementem pierwszego etapu potężnego miejskiego projektu “Trakt Wielu Kultur”, który realizowany był od 2008 roku, a którego zadaniem było przywrócenie do życia staromiejskiej tkanki, nadanie jej funkcji turystycznych, kulturalnych, gospodarczych i publicznych oraz poprawa jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.
Opiekun zastępczy 14-latki najprawdopodobniej jest ojcem jej dziecka.
Policjanci z Bełchatowa prowadzą postępowanie dotyczące pobicia ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny w wieku 37 lat. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Czaplinieckiej 52 w nocy z 1 na 2 października 2011 roku.
Rowerzystę, o nieustalonej do tej pory tożsamości, potrącił samochód. Do wypadku doszło w gminie Aleksandrów.
Muzeum w Piotrkowie zaprasza do zwiedzania wystawy archeologicznej “Biżuteria Gotów”.
Jakiś czas temu pisaliśmy o prośbie, z jaką mieszkańcy Piotrkowa i piotrkowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zwrócili się do Urzędu Miasta. Chodziło o zniesienie opłaty za posiadanie psa, która wynosi 35 zł rocznie. Prawdopodobnie już w przyszłym roku opłata ta zostanie zniesiona.
Nietypowego odkrycia dokonali robotnicy podczas remontu jednej z kamienic w Tomaszowie. Znaleźli zamurowaną w ścianie (prawdopodobnie) mezuzę - czyli mały pojemnik wykonany z metalu. Znajdował się w nim zwitek pergaminu z naniesionymi fragmentami Tory.
W związku z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Wojska Polskiego i zamknięciem jej dla ruchu na odcinku od ul. Stronczyńskiego do ul. Toruńskiej, 14 listopada od godz. 8.00 do odwołania zmieniona zostanie trasa przejazdu autobusów linii 1 w kierunku Szczekanicy.
Chcą koniecznie uczyć niepełnosprawne dziecko, choć to potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji, bo fizycznie cierpi z powodu przykurczów. Innych chcą wysyłać na turnusy rehabilitacyjne, a nie pomagają w zaspokajaniu podstawowych potrzeb.