Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.
Gmina Wolbórz kupiła 27 zestawów komputerowych w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, programu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Program Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Kształcenie na odległość zostało przedłużone do 26 czerwca; wznawiamy też działalność domów wczasów dziecięcych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkoli oraz szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej - poinformowało MEN.
W centrum Piotrkowa znajduje się szkoła z najnowocześniejszą halą sportową w rejonie. Jest to Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza 10 /12. Warto zainteresować się oferowanymi tu kierunkami, które umożliwiają zdobycie konkretnej specjalizacji. Wysoką jakość kształcenia zawodowego potwierdzają uczniowie, ich rodzice czy lokalni pracodawcy, a przede wszystkim bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych.
Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi rekrutację do pierwszej klasy w roku szkolnym 2020/2021.
Niedawno przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie powstał duży parking, w połowie maja zakończyła się naprawa opaski wokół budynku, a obecnie trwa remont podłóg w placówce.
Piotrkowskie szkoły podstawowe są znowu otwarte i prowadzą zajęcia opiekuńczo - dydaktyczne dla klas I-III oraz konsultacje dla ósmoklasistów. Z 1900 dzieci korzystających z nauczania wczesnoszkolnego w całym Piotrkowie, rodzice zaledwie 162 zadeklarowali chęć skorzystania z oferty szkół, a na pierwszych zajęciach pojawiło się tylko 70 z nich.
Dyrektor szkoły podstawowej określi szczegółowy sposób sprawowania opieki i prowadzenia zajęć dla dzieci z klas I-III, które będą przebywać w szkole, a forma zajęć będzie uzależniona od warunków epidemicznych oraz spełnienia wytycznych ministrów edukacji, zdrowia i GIS - podało MEN.
Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych, dlatego gmina Grabica wystąpiła o dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”.
Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami, teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent – powiedział w wywiadzie dla Interia.pl minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak poinformował, najważniejsze zdanie w tej sprawie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny.