Chcą masowego testowania uczniów

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 24 sierpnia 20201787470
- Tylko masowe testowanie uczniów na COVID-19 uchroni przed lawiną zakażeń i chaosem w szkołach - mówią Urszula Pasławska i Dariusz Klimczak, posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15. Zwrócili się do ministra edukacji narodowej o podjęcie działań i szybką reakcję.

- Dzisiaj stoimy przed ogromnym wyzwaniem – uruchomienia szkół w taki sposób, by były one bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i rodziców, dziadków i nauczycieli – mówi poseł ziemi piotrkowskiej Dariusz Klimczak. - Dzieci spotkają się w szkole, ale przecież później wrócą do domu, będziemy wspólnie z nimi odrabiać lekcje, odwiedzać rodzinę. Liczba zakażeń w Polsce wcale nie maleje, jest bardzo wysoka, dlatego obawiamy się, że uruchomienie edukacji w Polsce w normalny, tradycyjny sposób, może spowodować, że ta liczba jeszcze wzrośnie. Dlatego właśnie wystąpiliśmy z inicjatywą do ministra edukacji, by była możliwość przebadania wszystkich dzieci, wszystkich uczniów przed rokiem szkolnym. O nauczycielach mówiliśmy już wcześniej. Pozwoliłoby to na bezpieczny powrót do szkoły. Ten powrót mógłby być po prostu spokojniejszy, bo dziś wszyscy się o to martwią.

 

Ponadto posłowie zwracają uwagę, że utrzymanie dystansu społecznego szczególnie w szkołach podstawowych jest niemożliwe, a wczesne objawy COVID-19 nie różnią się od symptomów przeziębienia czy grypy.


Zainteresował temat?

3

10


Komentarze (70)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wserty ~wserty (Gość)31.08.2020 10:59

Prof. Kornelia Polok i Prof. dr hab. Roman Zieliński "PCR-yzm - O prawdziwej roli testów" Czy polscy genetycy , profesorowie są już dla Was wiarygodni? Czego jeszcze Wam potrzeba?

00


asefg ~asefg (Gość)31.08.2020 10:58

- Prof. Kornelia Polok i Prof. dr hab. Roman Zieliński "PCR-yzm - O prawdziwej roli testów" Czy polscy genetycy , profesorowie są już dla Was wiarygodni? Czego jeszcze Wam potrzeba?

00


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)30.08.2020 22:02

Słuszna koncepcja. Niech uczniowie 1 września dostaną test do wypełnienia. Może on wyglądać np. tak:
Jak myślisz, czy jesteś chory na COVID-19? Zakreśl właściwą odpowiedź:
a) tak;
b) nie;
c) być może;
d) nie wiem;
e) jestem, ale jest to choroba bezobjawowa;
f) teraz nie, ale zamierzam zachorować podczas drugiej fali pandemii;
g) zwisa mi to kalafiorem.
***
Powszechnie do zdiagnozowania tej modnej choroby stosuje się testy, które nie są przeznaczone do diagnostyki. Tym wszystkim posłom, ministrom i urzędasom przypominam, że gdyby ktoś sprzedając cebulę na targu używał wagi dokładnej, ale nie posiadającej ważnej legalizacji, to zostałby za to ukarany. Więc na jakiej zasadzie stosuje się te testy na ten cały COVID-19?! Przecież na ich podstawie ograniczana jest ludziom wolność!
***
Wracając do durnego pomysłu dwójki posłów, wnioskuję o dołączenie zaproponowanego przeze mnie testu do oficjalnie stosowanych testów w kierunku COVID-19. Podobnie jak stosowane dotychczas testy nie daje on stuprocentowej pewności, ale przynajmniej jest tysiące razy tańszy, i niewątpliwie szybszy.
Jeśli posłowie wyskakują z takim pomysłem, to powinni też wskazać źródło sfinansowania tegoż pomysłu. Ile ze swoich funduszy partyjnych byliby skłonni dorzucić do tego projektu? A może coś ze swoich prywatnych kieszeni by dorzucili? Bo marnować publiczne pieniądze na zbędne bzdury to żadna sztuka.

20


gość ~gość (Gość)30.08.2020 19:52

Nie zgadzam się!!! Testujcie na swoich dzieciach. Prawda jest taka,ze ten covid to ściema. Nie pozwolę na zadne testy, szczepionki wobec moich wnuków. Nawet gdybym miała umrzeć męczeńską śmiercią ( to u was mozliwe) nie pozwolę!!!!!

20


gość ~gość (Gość)30.08.2020 00:28

Toż to jakaś paranoja. Nuedouki i tyle... I co z tego że dzis nie będę covidowcem po testach, skoro chwilke później w autobusie spotkam covida i dzien później poczęstuję nim całą szkołę. To co...każdego dnia zamierzają robic im te testy? A u co to da, skoro zarazany z resztą spędzi cały dzueń. Paranoicy...

20


gość ~gość (Gość)29.08.2020 16:44

Brednie. Dzieci nie noszą wirusa to po pirrwsze, dzieci łatwo przeziębiaja się. Po co narażać ke niepotrzebnie na strach i ból. Szkoła ma być przyjazna...... Wzorując się na Szwecji nie poeinno być w klasie więcej niż 12 osób....

20


gośc ~gośc (Gość)25.08.2020 11:06

Testowanie? Czym i na co? Przecież testy PCR nie nadają się do celów diagnostycznych, sam ich autor o tym mówił. To są testy do badań naukowych. Te testy służą do pobierania DNA. Czyżby za wolno szło pobieranie DNA w naszym kraju? Przecież to wszystko to największy przekręt w historii. Ludobójstwo. Widzę, że posłowie PSL też chcą do tego przyłożyć rękę.

90


gość ~gość (Gość)25.08.2020 22:08

Kuźwa kiedy Wy debile z rządu zrozumiecie ze rodzice mają w dupie to wszystko że to jest jedna wielka ściema udowodnił to jeden z naszych zagranicznych przyjaciół który podał do badania próbki z owoców i podpisał je imionami i nazwiskami...

30


gość ~gość (Gość)25.08.2020 20:09

Nigdy. Sami się wymazujcie. Mamy prawo odmówić.

50


gość ~gość (Gość)25.08.2020 19:06

Co to za wymysły. Ludzie włącznie myślenie!!! Wirusy były, są i będą. Każdego roku wiosna i jesień to okres zachorowań na grypę, ale jakoś wcześniej nikt się tym nie przejmował. Tysiące dzieci lądowało w szpitalu z powodu grypy i nikomu nie przeszło przez głowę żeby robić badania czy ktoś jest nosicielami czy nie. Dzieci zarażały rodziców i dziadków, którzy niejednokrotnie z tej grypy nie wychodzili i każdy przyjmował to za oczywiste. Nie zamykaano szkół i nikt nie miał pretensji do dyrektorów. A teraz jakaś psychoza z powodu czegoś co nawet nie istnieje.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat