We wtorek upływa czas na potwierdzenie przez absolwentów szkół podstawowych woli przyjęcia do szkoły średniej, do której się zakwalifikowali. Aby to zrobić muszą w szkole złożyć oryginały świadectwa szkolnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Mniej niż 40% przystępujących w tym roku do egzaminu w szkołach powiatu piotrkowskiego zdało maturę. Ten – delikatnie mówiąc – niezadowalający wynik komentuje wicestarosta powiatu Dariusz Magacz.
Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Dodał, że w szkołach będę obowiązywać wytyczne sanitarne.
W piątek 31 lipca ogłoszono wyniki egzaminów ósmoklasistów. Średnie wyniki w kraju z poszczególnych przedmiotów to: język polski 59%, matematyka 46%, język angielski 54%, język niemiecki 45%. Jak poszło uczniom z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego?
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia dot. realizacji programu mleko oraz owoce i warzywa w roku szkolnym 2020/2021. W programie może uczestniczyć ok. 1,7 mln dzieci ze szkół podstawowych.
Przygotowujemy się na wariant, w którym będzie możliwy powrót do tradycyjnej formy nauki, do dotychczasowej liczebności klas, grup – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Jednocześnie zaznaczył, że pozostają przepisy umożliwiające w razie potrzeby zawieszenie zajęć.
Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego, to ważne wsparcie dla polskich rodzin – oceniła we wtorek szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grabica, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną, otrzymali nagrody wójta.
Klaudia Zapała, uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie - autorka opowiadania „Gdybym mogła cofnąć czas…” - znalazła się wśród finalistów 30. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie, zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski pod honorowym patronatem ministra edukacji narodowej.
Zdalne kształcenie pozwala w mniejszym lub w większym stopniu realizować podstawę programową, dużo trudniej jest z funkcją wychowawczą szkoły, a najgorzej z funkcją opiekuńczą - wynika z badania zdalnego nauczania przeprowadzonego przez pedagożki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.