Skarletka pisze o książkach, Lonstar o otaczającej rzeczywistości, Paweł o tym, co się dzieje w lokalnym świecie politycznym, a Paulina o mrokach i blaskach życia na odległej wsi.
Jeszcze kilka miesięcy temu podróżujący komunikacją miejską mogli doładować bilet elektroniczny w czterech miejscach na terenie Piotrkowa. Dziś zostały tylko dwa. Okazuje się, że dla wielu problemem jest dotarcie na Wierzeje w godzinach pracy lub do siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego przy ul. Krakowskie Przedmieście w godzinach od 7.00 do 15.00. Prawdopodobnie problem ten nie potrwa jednak długo.
16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie się konkurs czytelniczo-plastyczny zatytułowany „Muminkowy zawrót głowy”, zorganizowany przez Oddział dla Dzieci.
25 listopada (piątek) o godzinie 13.30 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się spotkanie z Grażyną Bogucką - polonistką, doradcą metodycznym, laureatką Nagrody Edukacyjnej Prezydenta m.st. Warszawy.
Biblioteka Pedagogiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie zapraszają na spotkanie edukacyjne "Każdy uczeń jest twórczy".
Na wtorkowej Komisji ds. Rodziny, Zdrowia, Spraw Społecznych i Osób Niepełnosprawnych piotrkowskiej Rady Miasta pochylono się nad problemem udzielania pomocy medycznej osobom bezdomnym w Piotrkowie. Pojawiły się zarzuty wobec dwóch piotrkowskich szpitali. Radni złożyli dwie propozycje do prezydenta miasta, jak rozwiązać problem.
Czy kolejna zima zdewastuje budynek miejskiej biblioteki? Miasto chce tego uniknąć, dlatego zamierza zamontować tam system antyoblodzeniowy.
Największe tragedie ludzkie odgrywają się za zamkniętymi drzwiami. Wiele rodzin potrzebuje pomocy, ale nie wiedzą gdzie jej szukać i do kogo się zwrócić. Nie zawsze mają odwagę prosić o wsparcie. Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie, śladem innych placówek tego typu, włącza się w lokalną działalność społeczną.
Przejście peronowe na piotrkowskim dworcu zniknęło jakiś czas temu. Nie ma chyba podróżnego, który byłby z tego zadowolony (patrz list obok). Młodzi i zdrowi jakoś sobie z tym radzą. Gorzej ze starszymi i niepełnosprawnymi – jak przejść sto metrów, wejść na schody, zejść na wyznaczony peron i nie spóźnić się na pociąg? Nie lada problem ma również matka z wózkiem.
Mieli budować razem, ale część się wycofała. Teraz jedni blokują drugich. - Chcieliśmy rozpocząć budowę, ale...