Młodsi mieszkańcy Powiatu Piotrkowskiego wiedzą, co zrobić w sytuacji zagrożenia i dodatkowo jeszcze potrafili swoją wiedzę utrwalić na pracach plastycznych. W siedzibie Starostwa w Piotrkowie Trybunalskim nagrodzono najlepsze prace, jakie zostały zgłoszone w II edycji Konkursu Plastycznego „Wiem, co zrobić!”.
Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają skutki niskich temperatur. Podczas zimowych mroźnych dni i nocy narażone są na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby podczas mrozów zadbać o naszych braci mniejszych.
13 grudnia to jedna z najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski. Tego dnia 1981 roku wprowadzono w naszym kraju stan wojenny. W kolejną rocznicę tego wydarzenia Instytut Pamięci Narodowej zachęca do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności". Aby się przyłączyć wystarczy zapalić świeczkę.
Były piękne, kolorowe, tradycyjne, ale i całkiem nieoczywiste potrawy, wspaniała atmosfera, mnóstwo dobrych życzeń i dobrej energii. A wszystko podczas wigilijnego spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska, które w sobotę odbyło się w gościnnym Domu Ludowym w Kacprowie.
O tym, że oświetlenie uliczne w Piotrkowie zapalane jest za późno i gaśnie zbyt wcześnie, informowali zarówno czytelnicy portalu, jak i słuchacze radia Strefa FM. W poniedziałkowym magazynie Magiel dziennikarze sprawdzali, czy rzeczywiście jest taki problem.
Kamil Majchrzak z dodatnim wynikiem kontroli antydopingowych, przeprowadzonych na przełomie października i listopada. Piotrkowski tenisista wydał w tej sprawie oświadczenie w swoich mediach społecznościowych. Grożą mu nawet 4 lata dyskwalifikacji.
Studentki II roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej piotrkowskiej filii UJK zorganizowały w auli uczelni spektakl pt. „W poszukiwaniu Olafa”. Przedstawienie podziwiało ponad 500 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz pobliskich miejscowości.
Okres jesienno-zimowy sprzyja migracji dzikich zwierząt przez drogi przecinające lasy i pola. W ostatnich dniach doszło w naszym regionie do dwóch zdarzeń z ich udziałem. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.
„Szybciej, mocniej, intensywniej” – to hasło każe nam uczestniczyć w pogoni za wyidealizowanym szczęściem i maksymalizacją wrażeń. Kiedy presja jest zbyt duża, pojawiają się zaburzenia psychiczne, będące doświadczeniem już ponad 25 proc. Polaków. Skala problemu wymaga zaangażowania lekarzy pierwszego kontaktu w pomoc pacjentom w kryzysie – przekonywał twórca idei kosmetologii psychiatrycznej podczas konferencji zorganizowanej przez Polfa Tarchomin S.A.
Katar… podobno leczony trwa tydzień, a nieleczony tylko 7 dni. Nie istnieją cudowne środki, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wyleczą nas w jednym momencie z nieżytu nosa. Co jednak w sytuacji, kiedy katar powraca zbyt często lub przedłuża się w nieskończoność?